מסי: "יש לנקוט צעדים דחופים נגד בריונות"

הפרעוש הצטרף למחאה ברשתות: "מאחורי כל חשבון יש אדם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.05.21 - 15:34
תחילת כתבה

לאורך רוב הקריירה שלו, ליאו מסי העדיף למקד את האנרגיה שלו בכדורגל. אבל היום (שבת), כוכבה של ברצלונה ונבחרת ארגנטינה, ומי שנחשב בעיניי רבים לכדורגל הגדול בהיסטוריה, בחר לנקוט עמדה חד משמעית כנגד אחת הבעיות הגדולות של המאה ה-21 - בריונות ברשת.

הפרעוש, בפוסט חריף, למעשה מצטרף לקבוצות וגופי תקשורת אנגליים שבחרו "להחשיך" את עמודי המדיה החברתית שלהם כמחאה נגד תופעת הבריונות ברשת. המטרה היא ברורה - לגרום למנהלי הרשתות החברתיות הגדולות לנקוט צעדים משמעותיים נגד השפה הבוטה, המשפילה והמעליבה שהפכה למנהג קבוע בפלטפורמות באינטרנט.

"אני רואה שבדיוק הגעתי ל -200 מיליון אנשים שעוקבים אחריי ברשת הזו", פתח מסי, "אולם בגלל מה שקורה בימים אלו, אני לא מתכוון להפוך את זה לחגיגה. כמובן, אני מעריך את כל האהבה והתמיכה שאני תמיד מקבל מכם, אבל אני חושב שהגיע הזמן להתמקד בכל האנשים שעומדים מאחורי כל פרופיל. אנחנו מבינים שמאחורי כל חשבון יש אדם בשר ודם, שצוחק, בוכה, נהנה וסובל, בני אדם עם רגשות".

"בואו נרים את קולנו כדי לעצור את הבריונות ברשתות החברתיות. לא משנה אם אנו אנונימיים, מפורסמים, ספורטאים, שופטים או חסידים של המשחק, אפילו מישהו שמחוץ לכל זה, ללא קשר לגזע, דת, אידיאולוגיה או מגדר... אף אחד לא ראוי ליחס מעליב. אנו חיים יחד, רואים וחווים התעללות יותר ויותר גרועה בכל אחת מהרשתות, מבלי שאיש יעשה דבר בכדי למנוע זאת. עלינו לגנות בתוקף עמדות עוינות אלה ולדרוש מהחברות המנהלות את הרשתות לנקוט צעדים דחופים נגד התנהגויות אלה".

"הייתי רוצה מכם, 200 מיליון האנשים שמלווים אותי, תהפכו ל-200 מיליון הסיבות הקיימות כדי להפוך את הרשתות למקום בטוח ומכובד, בו אנו יכולים לחלוק את מה שאנחנו רוצים בלי לחשוש שייעלבו... וכי העלבונות, הגזענות, ההתעללות והאפליה ישארו מחוץ אליהם לנצח. עבורכם, שחלק מהרשתות הללו ושתמיד איתי, אני מקווה שתלוו אותי ותתמכו בי בשליחות הזו".

"חיבוק גדול לכולם וכל הכבוד לכל אנשי הכדורגל בבריטניה על הרעיון שלהם להקים את הקמפיין נגד התעללות ואפליה ברשתות".