הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הקרב על הכתר: מי צריך להיות המאמן הבא של ריאל מדריד?

בספרד רוצים לראות את ראול עושה את המסלול של זידאן, באיטליה מספרים ששיחות עם אלגרי כבר החלו וגם שמו של לב עדיין מוזכר. הקיסיים של השלושה בפנים, במי אתם הייתם בוחרים?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.21 - 10:10
הצביעו בסקר

מאבק האליפות בספרד אמנם לא יכול היה להיות מרתק יותר, אבל בתקשורת המקומית עסוקים בדבר אחר: מה יעלה בגורל היחסים בין ריאל מדריד לזינדין זידאן? הבוקר (ראשון), התמונה התבהרה מעט. ב"מארקה" הספרדי דווח שמאמן הבלאנקוס "כבר הודיע לשחקניו שיעזוב מיד בסיום העונה" וסימנו דדליין: בעוד 8 ימים בדיוק, הרומן יגיע לסיומו.

הרגעים שאחרי פירסום הידיעה, נשאלת בספרד שאלת המחליף. עד כה, שלוש אופציות עלו על שולחן הדיונים: ראול, מסימיליאנו אלגרי ויוגי לב. השניים הראשונים, עושה רושם, הם המועמדים הבכירים לרשת את מקומו של הצרפתי - אך הדיווחים, לפחות בינתיים, סותרים. עד שתתקבל החלטה, ניסינו לעשות לכם סדר בדברים.

ראול
אם תשאלו את התקשורת הספרדית, חלוץ העבר הוא המועמד המוביל לזכות בתפיד הנחשק. "האלטרנטיבה", כך מכנים את מאמן קסטיליה בימים האחרונים בתקשורת המקומית ובטוחים ש"זמנו הגיע". האמת? התוצאות מדברות בעד עצמן. ראול וקבוצתו ייפגשו הערב את איביזה, כשניצחון יבטיח להם העפלה לליגה השנייה בספרד - כשבמקביל, לא שוכחים לו את הזכיה בליגת האלופות לנוער באוגוסט האחרון.

אם אכן יעשה את קפיצת המדרגה, ראול יעשה למעשה את אותו מסלול שעשה זידאן. שתי קבוצות גרמניות כבר הביעו בו עניין, שאלקה ופרנקפורט, אך הוא סירב לשתיהן ונראה שהעיניים שלו מכוונות ליעד אחד: ריאל מדריד.

מסימיליאנו אלגרי
אז נכון, ראול נראה כמו האופציה המתבקשת - אבל כדי לשלוט במכונה משומנת כמו ריאל מדריד, אין חכם כבעל ניסיון. והאופציה השנייה ברשימה, הלוא הוא מסימיליאנו אלגרי, מגיעה בדיוק עם הניסיון הדרוש. על פי דיווח של העיתונאי פאבריציו רומאנו, הצדדים כבר שוחחו ואקס יובנטוס הביע נכונות להצטרף לבלאנקוס - אך הדרך לשם, עושה רושם, רצופה מכשולים.

אלגרי, שהוזכר גם כמועמד לחזור ליובנטוס במקום פירלו שכשל בגדול, אימן את יובנטוס בין השנים 2014 ל-2019 וזכה עמה בחמש אליפויות ובארבעה גביעים. הוא גם הגיע איתה שנתיים רצופות לגמר ליגת האלופות, אך הפסיד לברצלונה ולריאל מדריד של זידאן. לפני כן, אלגרי אימן גם את מילאן.

יוגי לב
בניגוד לשניים הקודמים, האופציה של המאמן הגרמני מוזכרת פחות. ועדיין, ב-ESPN בטוחים שאסור לזלזל במועמדותו. לב, שהודיע כי יעזוב את נבחרת גרמניה אחרי יורו 2021, צפוי לחזור למרכז הבמה - אבל האם זה מספיק כדי לקבל לידיו את ריאל מדריד? ובכן, ימים יגידו.

עד אז נזכיר שבאמתחתו 189 משחקים בנבחרת גרמניה, מתוכם 120 ניצחונות, 38 תוצאות תיקו ו-31 הפסדים. על פניו, מאזן יפה - אך כולם זוכרים את הדעיכה של נבחרת גרמניה בשנים האחרונות, שסללה לו את הדרך החוצה.