המכשול האחרון: מה מונע את חתימת מסי?

דיווח: לאפורטה ייפגש עם טבאס כדי לפתור את סוגיית תקרת השכר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.07.21 - 21:09
תחילת כתבה

סאגת מסי וברצלונה, השלב האחרון? על פי כתבה שהתפרסמה הערב (חמישי) ב"ספורט" הקטאלוני, נשיא בארסה ז'ואן לאפורטה מתכנן להיפגש מחר עם נשיא ה"לה ליגה", חאבייר טבאס, במטרה להסדיר את אחד המכשולים הגדולים בדרך לחתימה הסופית עם מסי על חוזה חדש - סוגיית תקרת השכר. לפי ה"ספורט", פיתרון של תקרת השכר אמנם לא תסגור את הנושא באופן סופי, שכן עדיין יש דברים פתוחים במגעים שבין צוותו של מסי לברצלונה, אבל היא תקדם משמעותית את האפשרות שמסי יחתום בקבוצת נעוריו עד סוף הקריירה.

הנה לב הבעיה: בספרד קיימת תקרת שכר, תחת הנוסחה שבה מפחיתים מכלל ההכנסות של המועדון את ההוצאות שאינן קשורות בספורט - והסכום שנשאר (ההוצאות הספורטיביות) הוא הגבול שממנו אסור לאף קבוצה בליגה הספרדית לחרוג. הבעיה נעוצה בכך שהעונה, בשל התפרצות נגיף הקורונה, ההכנסות של ברצלונה (וגם של כלל המועדונים, כמובן) פחתו משמעותית, מה שאומר שבארסה תצטרך לקצץ משמעותית בהוצאות שלה. זה, כמובן, לא ממש מתיישב עם חוזה חדש ויקר למסי - בכיר המשתכרים של בארסה, שכמובן לא יפחית בדרישות.

יש לציין כי בארסה, למעשה, מציעה למסי חוזה לארבע שנים - שנתיים שבהם ישחק בברצלונה, ועוד שנתיים בהם ישמש כשגריר של המועדון - ובמקביל ישחק ב-MLS, מה שככל הנראה יוכל להפחית בעלויות של מסי עבור בארסה (מאחר ותהיה קבוצה שתשלם לו את השכר ככדורגלן). בכל מקרה, טבאס כבר צוטט כמי שאומר ש"הוא מקווה שלאפורטה יצליח להחתים את מסי, אבל אם הוא יעשה זאת, הוא יצטרך מנגד גם לקצץ. החוקים נשארים כפי שהם, והם לא ישתנו. לא נעשה חוקים פרסונליים, רק למען מסי".

עם זאת, ברור שגם ל"לה ליגה" יש אינטרס להתגמש: הליגה הספרדית כבר איבדה את ניימאר (לפ.ס.ז') ואת כריסטיאנו רונאלדו (ליובנטוס), ולמעשה מסי הוא הכוכב האחרון שמשחק בליגה הספרדית - עזיבה שלו את ברצלונה תהווה בעיה גם עבור פרנסי הארגון, בטח בהתחשב בתחרות מול ליגות אחרות: שכן, אם מסי לא ישחק בספרד, הוא ככל הנראה ישחק באנגליה או בצרפת. ברור שהליגה לא תרצה לראות את "הפרעוש" משחק בליגה אחרת, ולכן נראה שהפיתרון מתקרב.