לנצח את הבירוקרטיה: הדרך להשארת מסי

למרות המגעים, ב"לה ליגה" לא מתכוונים להתגמש עם ברצלונה כדי לאשר את חוזה העתק של הקפטן. על היצרתיות הנדרשת מז'ואן לאפורטה, המתווה המתגבש עם הכוכב והאופטימיות בקטלוניה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.21 - 10:02
תחילת כתבה

כבר יממה שנייה שליאו מסי שחקן חופשי, ולמרות האופטימיות בברצלונה שהשחקן הגדול בתולדותיה ימשיך ללבוש כחול-רימון גם בשנתיים הקרובות, מספר סוגיות כלכליות עדיין תוקעות את הוצאת המהלך לפועל, דבר שגורר ספקולציות בספרד.

"זה הולך טוב", אמר לאחרונה נשיא המועדון, ז'ואן לאפורטה, וסייג: "עדיין יש את עניין הפייר פליי, אנחנו בתהליך של מציאת הפתרון הטוב ביותר עבור שני הצדדים. אני רוצה להכריז שהוא נשאר, אבל כרגע אני לא יכול להגיד את זה כי אנחנו עדיין מחפשים את הפתרון הטוב ביותר".

ב"לה ליגה" קיימת תקרת שכר, לפיה מפחיתים מכלל הכנסות המועדון את ההוצאות שאינן קשורות בספורט - והסכום שנשאר הוא הגבול שממנו אסור לאף קבוצה לחרוג. הבעיה נעוצה בכך שהעונה, בשל התפרצות נגיף הקורונה, ההכנסות של ברצלונה, כמו כל המועדונים, פחתו משמעותית. המשמעות? בארסה תצטרך לקצץ משמעותית בהוצאות שלה, דבר שלא ממש מתיישב עם חוזה חדש ויקר למסי - בכיר המשתכרים של בארסה, שכמובן לא יפחית בדרישות.

כדי לפתור את הבעיה, לפי "מונדו דפורטיבו", ברצלונה אף פנתה לנשיא "לה ליגה", חאבייר טבאס, לא רק כדי להבין מה מגבלות השכר שבהן המועדון צריך לעמוד, אלא גם כדי להבין, אלא גם כדי להבין באיזה צעדים אפשר לנקוט כדי לאפשר את חוזהו החדש של הקפטן, בעקבות ההשפעה שיש לו על תדמית הליגה הספרדית.

עוד פורסם כי כבר בשבוע שעבר נוצר קשר בין אחד מאנשי המועדון לטבאס במדריד, שבה התקבלה התחושה שנשיא הליגה לא ממש מתכנן להיות גמיש עם מחזיקת הגביע מבחינת השכר. "אם הוא יחדש חוזה, יצטרכו לקצץ מהצד השני, לא נבצע חוק תקדימי בשביל מסי", אמר. אתמול דובר על פגישה בין לאפורטה לטבאס שצפויה להתקיים היום, אך על פי מספר דיווחים, לא ברור אם תהיה אחת כזאת, מכיוון שלנשיא המועדון יש עניינים לטפל בהם בברצלונה.

כדי להוציא בכל זאת את המהלך לפועל, בבארסה בוחנים אפשרות לשלם את שכרו של מסי בשנתיים הקרובות, בהן ילבש את מדי הקבוצה, בפריסה לחמש שנים, שבהן הוא גם ישחק ב-MLS ויהיה שגריר המועדון בארה"ב, ובוחנים מתווים שונים בנושא שיעמדו במגבלות "לה ליגה" ורשות המיסים בספרד.

אחת ההצעות של ברצלונה, על פי העיתונאי ז'וזפ פדררול, היא שמסי ישמור על שכרו של 75 מיליון יורו בעונה בשנתיים הקרובות, חוזה שיעלה לברצלונה 300 מיליון יורו ברוטו. המועדון מתכנן לפרוש זאת כך שישלם 200 מיליון יורו בשנתיים של מסי כשחקן הקבוצה, ואת ה-100 מיליון יורו הנותרים בשלוש שנים הבאות, שבהן כאמור הוא צפוי להיות בארה"ב.

בינתיים, כאמור, עדיין לא הושג הסכם כזה, ולראשונה בקריירה, מסי שחקן חופשי. ועם זאת, העיתונאי חוסה אלבארס דיווח הלילה כי הכוכב רוצה לשחק רק בברצלונה, שהתרחיש היחיד שהוא ימשיך לעשות, ובמועדון מאמינים שהנשיא לאפורטה יפתור את הבעיה בהקדם.