דיווח: בארסה נדרשת לקצץ 200 מיליון יורו

מקום למסי: אחרי סירוב לה ליגה, שחקנים רבים בדרך החוצה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.07.21 - 10:02
תחילת כתבה

אחת המטרות המוצהרות של ז'ואן לאפורטה עם היבחרותו מחדש לנשיאות ברצלונה הייתה חידוש החוזה של ליאו מסי, אלא שלמרות האופטימיות, הקפטן משלים חמישה ימים כשחקן חופשי, ומכשולים כלכליים מונעים מהמועדון את הוצאת המהלך לפועל.

בקטלוניה פורסם כי לאפורטה והמנהל המקצועי, מתאו אלמאני, נפגשו בשבוע שעבר עם נשיא לה ליגה, חאבייר טבאס, במטרה להגיע להסכם כדי לאשר את חוזהו החדש של מסי. ברצלונה מתקשה לעמוד בתקרת השכר בעקבות העלות הגבוהה של הסגל, בעוד ההכנסות נפגעו בעקבות משבר הקורונה. אך לצערם, ראשי הבלאוגרנה התאכזבו מהסירוב של טבאס להחריג את הכוכב, וההתעקשות שהמועדון יצטרך לעמוד ברגולציות כמו יתר הליגה.

על פי אחד הדיווחים, בארסה צריכה להפחית 200 מיליון יורו מתקציב המשכורות שלה כדי לאשר את חידוש החוזה של מסי, אך היא צריכה להתמודד עם חוזים ארוכי טווח של שחקנים שלא רוצים לעזוב, כמו מיראלם פיאניץ' וסמואל אומטיטי, שסירבו להצעת המועדון להתיר את חוזיהם, למרות שעזיבה שלהם הייתה מפנה כ-35 מיליון יורו בתקציב.

שחקן נוסף שהמועדון מקווים למצוא לו יעד חדש הקיץ הוא פיליפה קוטיניו. הברזילאי שנרכש מליברפול תמורת 135 מיליון יורו מעולם לא הצליח להשתלב באמת בבארסה, שמקווה להיפרד ממנו הקיץ ולפנות 50 מיליון יורו נוספים בקתציב המשכורות. גם שכרם של אנטואן גריזמן, קלמון לנגלה, מרטין בריית'ווייט וקרלס אלנייה מהווה נטל כלכלי, והם עשויים למצוא את עצמם בקבוצה חדש בעונה הבאה.

בינתיים, בתקשורת הקטלאנית משתדלים לשמור על אופטימיות בנוגע להמשך דרכו של מסי, וב"ספורט" רואים בעובדה שברצלונה ממשיכה לפרסם פוסטים על מעעלי הכוכב שלה ברשתות החברתיות כ"הוכחה" לכך שהוא יחדש את חוזהו במועדון.