הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מרגש ללבוש שוב את החולצה של ריאל מדריד, במקום מיוחד כמו ישראל"

רוברטו קרלוס מתכונן לקלאסיקו השלום בבלומפילד ("אני תמיד נהנה לשחק עם פיגו"), הרגעים הגדולים ("מונדיאל 2002 והחופשית נגד צרפת") והקשר המיוחד לריאל ("נשבעתי אמונים לסמל")

רם חיים
רם חיים  13.07.21 - 16:20
תחילת כתבה

בעוד שבוע מהיום, אגדות ברצלונה וריאל מדריד ייפגשו באצטדיון בלומפילד לקלאסיקו השלום, ולקראת המשחק, מגן העבר האגדי של הבלאנקוס, רוברטו קרלוס, התראיין לערוץ הספורט וסיפר על ההגעה לישראל, הרגעים הגדולים בקריירה, הקשר המיוחד למועדון והסוד לבעיטות החופשיות.

"אני מתכונן למשחק בישראל", סיפר רוברטו קרלוס. "זה יהיה קלאסיקו עם אגדות גדולות, נטול יריבות. זה קלאסיקו שנועד להראות שגם הוותיקים עדיין נמצאים ברמה הגבוהה שלהם. זה משחק חשוב מאוד, גם לריאל מדריד וגם לברצלונה, ומפגש מיוחד עבור הישראלים שיגיעו למשחק. הדבר החשוב ביותר הוא הקשר הטוב בין המדינות. הכדורגל יכול לשמש כמופת עבור העולם ואין דבר יותר טוב מלקיים משחק בישראל למען השלום, בין חברים, בין שני מועדונים גדולים. זאת מדינה נפלאה ונהדרת".

"חשוב לנו מאוד להגיע, לשחק טוב, לשחק עם שמחה ולהציג את האיכויות שלנו בפני עם ישראל. שהטוב ביותר ינצח, ונעשה הכל כדי שזאת תהיה ריאל מדריד", המשיך המגן הברזילאי, שישחק שוב לצד לואיס פיגו. "אני תמיד נהנה לשחק, ותמיד כיף לי לשחק עם פיגו ועם שחקנים מהתקופה שלי. ללבוש את החולצה של ריאל מדריד זה אושר גדול בשבילי".

רוברטו קרלוס נחשב לאחד המגנים הגדולים בכל הזמנים, ובעיני רבים לטוב ביותר, אך הוא טוען: "לנבחרת ברזיל תמיד היו מגנים גדולים, הייתי רק אחד מהם. ברנקו, מרסלו, ג׳וניור... הייתי חלק מדור גדול של מגנים בנבחרת ברזיל, אבל אני לא מחשיב את עצמי כטוב ביותר".
 
ומה הזכרונות הטובים ביותר מהקריירה המפוארת שלו? "הזיכרון הטוב ביותר שלי הוא הזכייה במונדיאל 2002. עם השער המפורסם נגד צרפת, אלה שני הרגעים האהובים עליי. בריאל מדריד אהבתי את כל הרגעים. הזכיה בגביע העולם למועדונים, קלאסיקו נגד ברצלונה, משחקים נגד אתלטיקו מדריד. הכל היה נפלא".

מי שעזב לאחרונה את ריאל מדריד הוא סרחיו ראמוס, ששיחק לצד הברזילאי שנתיים מהקריירה: "צריך להודות לו, ולאחל לו את הטוב ביותר בפ.ס.ז'. אני לא אגיד יותר מזה. ריאל מדריד תשוב לזכות בתארים, כי זאת הזהות שלנו. ריאל מדריד תמיד מנצחת".

אחד מכלי הנשק הקטלניים ביותר של RC3 היה הבעיטות החופשיות שלו, וכשנשאל מה הסוד, השיב: "מתאמנים המון. צריך להתאמן המון, לשמור על ריכוז, ולמצוא את הכוח כדי להבקיע שערים כאלה. לא היה לי סוד מיוחד".

רוברטו קרלוס ישוב ללבוש את החולצה הלבנה בבלומפילד, וסיפר על התחושות: "שיחקתי בריאל מדריד 11 שנים, ובסך הכל אני עובד שם כבר למעלה מעשרים שנה. נשבעתי אמונים לסמל המועדון. זה רגע מאוד מרגש עבורי ללבוש שוב את החולצה של ריאל מדריד, ובמקום כל כך מיוחד כמו ישראל".

המגן האגדי פנה לאוהדים בישראל: "יהיה קלאסיקו נהדר. אני מזמין את כל האוהדים להגיע למגרש ולראות שחקנים גדולים, ושני מועדונים עם היסטוריה עשירה. אני שולח חיבוק לכל האוהדים של ריאל מדריד בישראל ומזמין את כולם להיות חלק ממשחק גדול".