הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא עצרה אותו: הסיפור על התחבושת של בנזמה

הפציעה הטורדנית שהפכה לסימן ההיכר של חלוץ ריאל מדריד

אברהם בן עמי
אברהם בן עמי  23.09.21 - 17:46
תחילת כתבה

כרים בנזמה הוא אחד השמות הכי חמים באירופה כיום, אם לא החם שבהם, עם פתיחת עונה היסטורית. ויחד עם העובדה שהחלוץ הצרפתי נמצא במוקד העניינים של ריאל מדריד, קשה שלא לשים לב לתחבושת שעוטפת את ידו וזה הזמן לספר את הסיפור מאחורי החבישה שמלווה אותו כבר כמעט שלוש שנים, ודווקא בתקופה הכי טובה בקריירה.

הכל התחיל ב-13 בינואר 2019, במשחק נגד ריאל בטיס, אז החלוץ שבר את האצבע אחרי היתקלות עם מארק בארטרה והוחלף במחצית. הפציעה דרשה ניתוח שהיה משבית את הצרפתי לכחודשיים, והוא סירב לכך. ריאל מדריד סבלה מאחת העונות הכי קשות שלה בשנים האחרונות, עם עזיבתם של כריסטיאנו רונאלדו וזינדין זידאן, ובנזמה היה היחיד שמילא בהצלחה את מקומו של הפורטוגלי.  למשחקים הבאים הוא כבר עלה עם תחבושת על היד וסיים את 2018/19 עם 30 שערים ו-11 בישולים בכל המסגרות.
 
בסוף העונה המסויטת, בנזמה אכן עובר את הניתוח, אלא שלוח הזמנים לא איפשר את ההתאוששות הדרושה והוא חזר לאימונים מוקדם מהמתוכנן, ולרוע המזל ספג מכה נוספת באותה האצבע, כך שלמעשה הניתוח לא באמת שינה דבר, ובעקבות הנזק, הוא נאלץ לעלות לשחק שוב עם התחבושת המוכרת, זאת כדי לא להחמיר את מצב הפציעה.

מנגד, נראה שמספר 9 של ריאל מדריד דווקא ידע להסתגל מצוין למצב החדש, והמשיך להיות המניה הבטוחה היחידה של הקבוצה בחלק הקדמי. העונה אומנם נעצרה זמנית בעקבות מגפת הקורונה, אך מאחר שאיש לא ידע מתי היא תחודש, החלוץ עדיין לא ניגש לניתוח החוזר. עם החזרה למגרשים, בנזמה המשיך בשלו, סיים את העונה עם 27 שערים ו-11 בישולים, וזכה עם המועדון באליפות ה-34 בתולדותיו.

אלא שבעקבות הקורונה, הפגרה בין העונות הייתה קצרה במיוחד ושוב בנזמה לא יכול היה להיכנס לחדר הניתוחים והוא סיים עוד עונה עם 30 שערים, תשעה בישולים, והיה גורם חשוב בהגעה של הקבוצה עד חצי גמר ליגת האלופות ובכך שהיא נאבקה על האליפות עד המחזור האחרון. במצב אידאלי, החלוץ יכול היה לנצל את הקיץ כדי לעבור את ההליך הרפואי, אלא שבמאי האחרון דידייה דשאן הפתיע את אירופה כשאחרי כמעט שש שנים, הוא זימן את בנזמה לסגל נבחרת צרפת לקראת היורו, הזדמנות שהשחקן כמובן לא יכול היה לוותר עליה.

עם הגעתו למתחם קלרפונטן, כשנופף לשלום לכלי התקשורת, בלט במיוחד מצב האצבע שלו, דבר שעורר עניין במולדתו, והוא המשיך לשחק עם התחבושת המפורסמת גם במהלך היורו, ואף צייר עליה את דגל צרפת. זה נגמר עם טורניר אישי מצוין, שכלל ארבעה שערים בארבע הופעות, לצד הדחה מאכזבת בשמינית הגמר, וזה המשיך עם התסריט המוכר של חופשה קצרה והכנה לעונה החדשה.

במוקדם או במאוחר, אין ספק שכרים בנזמה יצטרך לטפל באצבע שלו, אך בינתיים, הוא נהנה מפתיחת עונה היסטורית, עם שמונה שערים ושבעה בישולים בשבעה משחקים, ואמש הגיע לציון דרך של 200 שערי ליגה. בין אם מדובר בהכרח, או אולי דבר שכבר הפך לאמונה תפלה, אין ספק שהתחבושת הפכה לסימן אייקוני על ידו של החלוץ, שלא מתכוון לתת לפציעה לעצור אותו בזמן הקרוב.