הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צ'אבי הודה: "לא הגיע לוויאריאל להפסיד"

מאמן בארסה אחרי ניצחון הבכורה בחוץ העונה: "3 נק' מזהב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.21 - 01:13
צ'אבי. הבין את משמעות הניצחון על ויאריאל (GETTY)
צ'אבי. הבין את משמעות הניצחון על ויאריאל (GETTY)

כשהיא עם מאזן ליגה מושלם, אחרי ניצחון חוץ ראשון וללא הפסד בכל המסגרות בעידן צ'אבי, בברצלונה בהחלט נשמו לרווחה אחרי ה-1:3 על ויאריאל. המאמן, שעשה צעד נוסף לעבר החזרה לצמרת, לא המעיט בערכה של התוצאה המשמעותית מול "הצוללות הצהובה": "אלו שלוש נקודות מזהב".

עם 23 נקודות בסיומם של 14 מחזורים, ברצלונה רחוקה נקודה בלבד מבטיס וראיו וייאקאנו שבמקומות השישי והחמישי, ושבע מריאל מדריד הראשונה (לה משחק פחות). למרות השמחה מניצחונה השני ברציפות בליגה, בברצלונה יודעים כי יכולתה הקבוצה היתה רחוקה מלהשביע רצון.

"שלטנו פחות ממה שציפיתי, אבל בסוף השגנו את השער של ממפיס", פתח צ'אבי אחרי הניצחון על ויאריאל, "שיחקנו נגד קבוצה טובה, ברמה של ליגת האלופות. אלו שלוש נקודות מזהב, כמו מים קדושים", הוסיף.

המאמן המשיך והוסיף רגע של כנות: "צריך להיות אמיתיים, היה לנו קצת מזל. לא הגיע לוויאריאל להפסיד, בניגוד אלינו ביום שלישי מול בנפיקה, אבל אנחנו חייבים להעריך את הניצחון הזה. זו תוצאה אדירה במגרש קשה במיוחד. זה מגיע לשחקנים".

בתקשורת הספרדית נקטו בגישה של צ'אבי והעריכו את הניצחון החשוב של הקטאלונים. ב"מונדו דפורטיבו" נכתב כי "בארסה ידעה איך לסבול כל הדרך לניצחון חוץ ראשון". ב"אס" הוסיפו כי "ברצלונה התעלתה מעל הכאוס".

כאמור, ברצלונה רשמה מספר ציוני דרך חיוביים במהלך ה-1:3 על ויאריאל. מעבר, לניצחון הבכורה בחוץ העונה בליגה, שערו של פרנקי דה יונג היה הראשון שמוציאים לפועל הקטאלונים תחת צ'אבי ממשחק פתוח.