הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ברצלונה נולדה מחדש": המופע של הקטאלונים

צפו בצ'אבי והשחקנים חוגגים. טראורה: "מקווה לגדול יחד עם הקבוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.02.22 - 19:24

הצגה שכזו לא ראינו כבר הרבה זמן מצד ברצלונה. אולי זה האווירה של ההתחלה החדשה עם הגעת החיזוקים במהלך חלון ההעברות של ינואר ואולי זה פשוט ערב יוצא דופן שלא בהכרח מעיד על ההמשך, אבל זה לא באמת משנה - הקטאלונים חגגו הערב (ראשון) עם 2:4 ענק נגד אתלטיקו מדריד.

"זה ברור מאוד שצ'אבי הכין את הקבוצה שלו טוב מאוד למשחק הזה", נכתב בתקשורת הספרדית, "נראה שברצלונה הבריאה וקשה מאוד לכעוס על אתלטיקו על מה שקרה כאן. אמנם היה קשה לדמיין את זה, אבל כל ברצלונה משחקת נהדר. תתכוננו, בגלל שהיא חזרה, הקבוצה הזו נולדה מחדש הערב". צ'אבי, אגב, נהנה מאוד מהניצחון ובחדר ההלבשה עבר שחקן אחר שחקן והודה לו על התצוגה.

"אני כאן שלושה חודשים והתקדמנו מאוד. אני גאה. היינו עדיפים, זה יותר מעוד ניצחון. האוהדים, השחקנים, הצוות... כולנו היינו צריכים את הניצחון הזה", אמר צ'אבי, "לפני האדום לאלבס המשחק היה מושלם. 60 הדקות הראשונות מציגות את הברצלונה שכולנו רוצים". לעומתו, דייגו סימאונה חשב מעט אחרת: "אני במשחקים סופר הזדמנויות הבקעה. ברצלונה יצרה 4 וכבשה את כולם. אם היינו מנצלים את ההזדמנויות שלנו היינו מדברים אחרת".

בתגובה לדבריו של סימאונה, מאמן ברצלונה אמר: "סימאונה מבין כדורגל בצורה אחרת, אם הקבוצה שלו לא תוקפת הוא בסדר עם זה, הוא מרוצה. אם הקבוצה שלי לא מחזיקה בכדור אני סובל".

אדאמה טראורה חזר לבירת קטאלוניה וציין זאת עם בישול. "אני מאוד שמח, תמיד אפשר לעשות טוב יותר, אבל אני מאוד שמח בכל זאת. נילחם בכל משחק עד לסוף, לא משנה אם היריבה ביתרון עלינו", אמר שחקן הכנף. "אני מאוד מרוצה ממה שצ'אבי אמר עליי ואני מנסה לעשות את מה שהוא מבקש ממני. אני מקווה לגדול פה כשחקן ושנגדל יחד כקבוצה".

בסיום המשחק, גם כובש השער השלישי, רונלד אראוחו, סיכם בהתרגשות: "האוהדים עזרו לנו מאוד, זה היה ניצחון חשוב. הכל הלך כמתוכנן, אנחנו מאוד מרוצים. הכדורגל שלנו היה טוב, כל מה שהמאמן ביקש יצא לפועל. בשביל זה אנחנו מתאמנים. הבקענו בכל רגע שיכולנו. המשחק הזה היה כמו גמר מבחינתנו, המשימה הייתה לנצח, וזה מה שקרה".

בנוסף, גם ג'רארד פיקה הגיע לדבר בסיום: "זה כמובן היה יותר מעוד ניצחון. זה ניצחון נגד יריבה ישירה שלנו והצגנו כדורגל נהדר. תזכרו, התחלנו בפיגור וחזרנו למשחק. שלטנו מההתחלה ועד לסיום. זה יתן לנו ביטחון להמשך".

אגב, בדרך לשם, הבלאוגרנה השיגה כמה נתונים יפים. למעשה, הפעם האחרונה שהיא חגגה עם 3 שערים לרשת של אתלטיקו עברו לא פחות מ-7 שנים, אז הכובשים של ברצלונה היו לואיס סוארס, ניימאר וליאו מסי. בנוסף, דני אלבס מצא הערב את השער בפעם הראשונה מאז ששב לקבוצה, ובכך רשם את השער הראשון שלו בספרד מאז ה-14 בספטמבר 2013.

עוד קודם לכן, על רקע אי הסכמתו של עוסמאן דמבלה לעזוב את הקבוצה, הקהל הקאמפ-נואו סידר לצרפתי "קבלת פנים" מיוחדת במשחק. זה התחיל כבר בהצגת השחקנים, כשדמבלה ספג שריקות בוז צורמות כאשר הכרוז הקריא את שמו. בהמשך, כאשר הוא עלה להתחמם עם יתר השחקנים, הוא ספג הקנטות ושריקות הבוז נמשכו. דמבלה פתח את המשחק על הספסל של הקטאלונים, ולא עלה לשחק גם המשך. בסיום צ'אבי התייחס לכך ודרש: "מבקש מהקהל שלא ישרוק לו בוז, הוא אחד מאיתנו".

לפני המשחק, נשיא ברצלונה, ז'ואן לאפורטה, התייחס למצבו של דמבלה: "אם נצטרך לשלם לדמבלה עד ה-30 ביוני, נראה הגיוני מה שצ'אבי אומר על השימוש בו. נקווה שהוא יתנהג בצורה מקצועית ובסוף העונה נוכל לומר שההחלטה נכונה".

במהלך המשחק ג'ורדי אלבה סחט מחמאות לאחר שער השוויון האדיר שהחזיר ל-1:1. הוא סחט מחמאות ברחבי הרשת.