הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עדיין בצרות: תמונת המצב הכלכלית של בארסה

מכירת אחוזים מזכויות השידור עזרה, אבל הקטאלונים עוד מנסים לצאת מהבור הכלכלי אליו נכנסו בתקופת ברתומיאו. כרגע: לבנדובסקי וראפיניה הם עוד חלום רחוק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.22 - 17:51
עדיין בבור (GETTY)
עדיין בבור (GETTY)

היכולת על המגרש בסוף העונה האחרונה אולי טשטשה את זה מעט, אבל ברצלונה עדיין נמצאת בצרות. אותן בעיות כלכליות שירש הנשיא הנוכחי, ז'ואן לאפורטה, מקודמו בתפקיד, ז'וזפ מריה ברתומיאו, ממשיכות להטריד את מנוחת הקטאלונים זאת למרות המאמצים שנעשו כדי לצמצם את הנזקים בעזרת הפחתת משכורות ומכירת שחקנים.

היום (חמישי) ברצלונה הודיעה על כך שהיא מכרה 10% מזכויות השידור שלה בלה ליגה ל-25 השנה הקרובות, לחברת ההשקעות הבינלאומית, סיקס סטריט פרטנרס, בעסקה שתניב לקטאלונים 267 מיליון יורו עוד העונה. עם זאת, למרות ההכנסה הנאה הזו, הקטאלונים עדיין נמצאים בצרות. זה הזמן להסביר את מצבה של ברצלונה לקראת העונה הבאה.

בעת קיבל לאפורטה את המושכות לנשיאות, ברצלונה הייתה נמצאת בחוב של למעלה ממיליארד יורו, חוב שבעקבותיו תקרת השכר של הקטאלונים הייתה נמוכה משרצתה, מה שבסופו של דבר הכריח אותם לוותר על אגדת המועדון, ליאו מסי. מאז, ברצלונה עשתה כל שביכולתה כדי לצמצם מעט את הנזקים שנגרמו, על ידי חוזים מופחתים לשחקנים שונים, ביניהם ג'רארד פיקה, ג'ורדי אלבה וסרחיו בוסקטס.

עוד לפני כשבועיים החליטו ראשי ברצלונה על מציאת מקורות הכנסה נוספים, שהגיעו בדמותם של מכירת אחוזים מזכויות השידור של המועדון, בנוסף לאחוזים ממחלקת המרצ'נדייס. במועדון קיוו להכניס כ-600 מיליון יורו מהעסקאות, סכום שיעלה אותם מספיק כדי לרשום רווח בעונה הזו. כעת כאמור נסגרה מכירת האחוזים מזכויות השידור, בזמן קריטי מבחינת הקטאלונים.

הסיבה לדחיפות? היום, ה-30 ביוני, הוא היום האחרון של השנה הפיננסית שלהם, ובהתאם לשורה התחתונה של ברצלונה, תיקבע גם בעוד חודש תקרת השכר שלהם לשנה הפיננסית הבאה. עד כה רכשו העונה הקטאלונים את אנדראס כריסטנסן מצ'לסי ואת פרנק קסי ממילאן, אך הם לא הצליחו לרשום אותם בדיוק בגלל אותה תקרת שכר.

כעת יקוו ראשי ברצלונה להשיג 150 מיליון דולר נוספים, שיכניסו אותם לעמודת הרווחים ויאפשרו להם לבצע פעולות בחלון ההעברות. לעת עתה, הרישום של כריסטנסן וקסי לא יעבור, כשהחלום האמיתי, החתמתם של רוברט לבנדובסקי וראפיניה, יישאר כרגע בגדר חלום.