הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלי כהן: עד שהגעתי לפה, השחקנים התפנקו

מאמן בית"ר לרדיו ירושלים: "כל אלו שטענו שהם חולים, עלו למגרש והשלימו אימון מלא. בני יהודה? יהיה קשה"

זיו אברג'יל  16.03.12 - 12:54

מאז ש"השריף" חזר העירה, בית"ר ירושלים התעוררה לחיים, ואפילו עלתה מעל הקו האדום. ביום שני, בית"ר תארח בטדי את בני יהודה למשחק שיינעל את העונה הסדירה, כשהיא יודעת שהפסד עלול לסבך אותה שוב ולהוריד אותה אל מתחת לקו לקראת תחילת הפלייאוף התחתון. בתוך כך, נציגי בית"ר ירושלים הגיעו היום להלוויית אביו של מנהל הקבוצה, מנחם נידם. 

מאמן בית"ר, אלי כהן, יודע שיש עוד הרבה עבודה: "עוד לא עשינו שום דבר. אנחנו רק במרחק נקודה מהירידה, אבל זו התחלה טובה. הופתעתי, כי השחקנים יישמו מהר את כל מה שאמרתי להם. אני שמח שראינו שינוי קיצוני בחלק ההתקפי ובביטחון. הפגנו דומיננטיות, כמו שהכרנו מבית"ר בעבר וכמו שמאופיינות קבוצות צמרת אחרות".

"אני יכול לציין לטובה את שני המגינים שלנו, ריקן ומגרלשווילי", הוסיף כהן, "הם היו המצטיינים. מגרלשווילי ממש התעקש להתאמן למרות שסבל מעומס, ובסוף הוא היה מצויין. ריקן? הוא בכלל קשר, אבל עושה עבודה טובה. נכון שהוא לא הכי מהיר, אבל הוא שחקן טכני וחכם. כשבאתי הוא אמר לי שיהיה מוכן 'להתאבד' על המגרש בכל תפקיד שאציב אותו, וזה מה שאני מצפה משחקניי".

על הטענות כי שחקני בית"ר קצת מושכים את זמן ההחלמה מפציעות יותר מדי, הסביר המאמן: "כשהגעתי אספתי חומר מהרופאים והפיזיותרפיסטים, וראיתי שהיו הרבה שחקנים שלא התאמנו כמו שצריך והתלוננו על פציעות. ישר אמרתי להם שהאימונים יהיו מפרכים מעכשיו, והדגשתי: תידרש מהם עבודת פרך. בדקתי חום לאלה שטענו שהם חולים, ושלחתי את כולם למגרש. הם השלימו אימון מלא. מה הם עשו לפני שהגעתי? הם התפנקו".

לסיום, כהן התייחס גם למחול השדים שהיה סביב הקבוצה בעינייני בית הדין, נושא שקצת נרגע לאחרונה: "קודם כל, ברגע שהקבוצה מראה סימני חיים ומשחק קצת אטרקטיבי, אין על הקהל של בית"ר. זה יוצר כדור שלג חיובי של לחימה, נחישות וכדורגל התקפי, וזו רוח גבית רצינית עבורנו. אני ביקשתי מקורנפיין להוריד את הרף בכל הנוגע ל'מלחמות', והוא עשה בשכל שהתנצל בפני לוזון. זה  נותן שקט ומרגיע את המערכת. מה יהיה מול בני יהודה? זו לא מכבי פ"ת, זה בטוח. הם עושים הגנה עם כל השחקנים, ומחכה לנו משחק קשה מאוד. אני מקווה שלא נספוג, ושנבקיע שער אחד יותר מהם".