הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נתניה הודיעה: בנין יאמן עד סוף העונה, שפיגלר בצוות המקצועי

הבעת אמון או ניסיון להפחית מהלחץ? 48 שעות לפני המשחק הקריטי עם הפועל חיפה, הנהלת המועדון מסרה שהמאמן יישאר בתפקידו ללא קשר לתוצאות. נשיא הכבוד, שעד כה שימש בתפקיד ייצוגי בלבד, יהפוך כעת לחלק אינטגרלי מהצוות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.12.12 - 13:58
הבעת אמון? טל בנין (מגד גוזני, וואלה!)
הבעת אמון? טל בנין (מגד גוזני, וואלה!)

למרות שבתקופה האחרונה השמועות גורסות כי מעמדו של טל בנין במכבי נתניה התערער, הנהלת המועדון הפתיעה היום (חמישי) כשהעבירה מסר ברור: טל בנין יישאר מאמן נתניה עד לתום העונה, ללא קשר לתוצאות במשחקים הקרובים. אבל זו לא ההפתעה היחידה: נשיא הכבוד, מוטל'ה שפיגלר, יצטרף לצוות המקצועי. האם מדובר בהבעת אמון מוחלטת, או במהלך שנועד להקנות קצת שקט לפני משחק התחתית מול הפועל חיפה בשבת? ימים יגידו.

שפיגלר, שעד עכשיו כיהן בתפקיד ייצוגי בלבד כנשיא הכבוד, הפך מאז הניצחון על הפועל ת"א לחלק אינטגרלי יותר מהמערכת, ועם הזמן הפך למעורב יותר ויותר. בין היתר, שפיגלר ערך לא מעט אסיפות לשחקנים, והגדיל לעשות כשנסע איתם באוטובוס למשחק מול בני סכנין בעילוט. "מוטל'ה מדבר איתנו לא מעט לאחרונה", אמר שחקן במועדון. "הוא לקוח אותנו לשיחות אישיות, וכמעט כל שחקן עבר איתנו. הוא ביקש לדעת מה מפריע לנו ומונע מאיתנו להצליח".

מערכת היחסים בין בנין לשפיגלר החלה בעת מינויו של לואיס פרננדז למאמן נבחרת ישראל. שפיגלר, שהמליץ להתאחדות על הצרפתי, שוחח לעיתים קרובות עם בנין, שהפך לעוזרו של פרננדז. יתרה מכך, בשיחות סגורות תלה מאמן נתניה את כניסתו של שפיגלר לצוות בהערכה הרבה שהוא רוחש כלפי 'גדול שחקני ישראל בכל הזמנים'. שפיגלר כמובן היה מאמן נתניה בעבר, ובעונת 1982/83 זכה איתה באליפות בפער ניכר, ותבע את המשפט האלמותי "נתניה ועוד 15". בהמשך אימן גם בצפרירים חולון (והוביל אותה לאחת העונות הטובות בתולדותיה), ובמכבי יפו, לפני שפרש לעינייניו.

מתכוננים לשבת
בתוך כך, בנין אישר לאוהדי הקבוצה להגיע מחר לאימון המסכם כדי לתמוך לשחקנים לקראת משחק התחתית החשוב מול הפועל חיפה. האוהדים ביקשו את ברכת הדרך מהמאמן למהלך וכמה עשרות מהם צפויים להגיע כדי להבהיר לשחקנים שרק ניצחון בא בחשבון. "אנחנו רוצים שהשחקנים יתאמצו כמו שאנחנו מתאמצים בכל שבוע לעודד אותם בלי הפסקה", אמר רועי כהן מראשי חוג האוהדים.

בקבוצה ישנו הרבה מאוד לחץ לקראת המשחק בשבת, והצוות המקצועי מנסה להחדיר לשחקנים ביטחון דרך שיחות אישיות ופעולות מנטאליות. "אנחנו בלחץ כי כולנו יודעים שאם לא ננצח יהיו כאן שינויים, לגבי השחקנים וגם המאמן שאנחנו אוהבים ומעריכים מאוד", אמר מוקדם יותר אחד השחקנים הבכירים.

בנתניה מקווים כי מערכת היחסים בין קובי דג'אני לבין בנין תחזור להיות טובה. בעיר היהולמים טענו כי העובדה שבנין העניק לדג'אני את סרט הקפטן בתיקו מול מכבי חיפה שהעלה את הקבוצה לחצי הגמר, מראה על שיפור ביחסים בין השניים. "דג'אני נראה אחרת באימונים האחרונים", העידו שחקנים.

אורי שטרית, שלא התלבש למשחק גביע הטוטו, יחזור להרכב. גם אחמד סבע, עידו לוי, עומר צלישר ועומר פרץ שלא פתחו אמורים לחזור ל-11. בנין מתלבט אם לחזור שוב למערך של שלושה בלמים ויחליט על כך רק באימון המסכם. ארנון טמיר ביקש לקבל השאלה בינואר, ולשחקן הצעות מהליגה הלאומית. המועדון כבר החליט לא לעמוד בדרכו, כמו גם בדרכם של המגן הסורינאמי טובארנו פינאס והבלם ליאוניד קרופניק אם יבקשו להשתחרר.

עלי חטיב, שהיה אמור לקבל אתמול תשובה על עתידו, טרם שמע מה הוחלט לגביו. בינתיים, הקשר שהושעה אחרי תקרית היריקה בפניו של עידן ויצמן לא מורשה להגיע לאימונים ונראה כי הצדדים מנסים להגיד להסדר על התרת חוזהו.