הרכש הראשון של רן בן שמעון: גרזיצ'יץ' חתם לשנתיים בהפועל

המאמן החדש בחודורוב מתחיל לעבוד: הקשר ששיחק תחתיו בקרית שמונה ואף זכה איתו באליפות ההיסטורית ילבש אדום החל מההעונה הבאה. לא ייחשב כזר. רועי בקל מלרנקה הוצע לקבוצה, שני בלמים של אנורתוזיס פמגוסטה על הכוונת

טליה סלנט
טליה סלנט  30.05.13 - 16:27
גרזיצ'יץ'. בקרוב באדום (צילום: אלן שיבר)
גרזיצ'יץ'. בקרוב באדום (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

הפועל תל אביב סגרה את הרכש הראשון שלה לקראת העונה הבאה: בראיין גרזיצ'יץ'. הקשר, שעזב מוקדם יותר את עירוני קרית שמונה, חתם היום (חמישי) לשנתיים אצל האדומים ובכך הפך כאמור לשחקן הראשון שאותו רן בן שמעון מצרף.

גרזיצ'יץ', שנמצא בחופשת מולדת בארגנטינה אמר לעמוד הפייסבוק הרשמי של המועדון: "אני גאה להצטרף למועדון גדול כמו הפועל תל אביב, שיש לו מסורת מצוינת גם בישראל וגם באירופה. אני אוהב לעבוד קשה ומוכן לאתגרים ומאמין שזה הולך להיות טוב מאוד".

עבור גרזיצ'יץ' הארגנטיני-אמריקאי תהיה הפועל התחנה הרביעית בישראל. הוא החל את דרכו בלאומית במדי הפועל חיפה ב-2008, אליה עבר מארסנל הארגנטינית. לאחר מכן, הוא בילה עונה אחת בהפועל עכו וחזר לכרמל, לפני שרן בן שמעון לקח אותו לקרית שמונה ב-2010. הקשר בן ה-29 רשם 120 הופעות בק"ש בהן כבש 3 שערים, והיה שותף בכיר לאליפות ההיסטורית ב-2012.

עוד שחקני רכש בדרך
בנוסף, מי שהוצע לאודמים בימים האחרונים הוא רועי בקל, ששיחק באלקי לרנקה בעונה האחרונה. בקל בן ה-25 סיים עם קבוצתו את העונה במקום העשירי בליגה הקפריסאית, בה כידוע אימן בן שמעון בעונה החולפת.

בתוך כך, המאמן ממשיך לעבוד על רכש, כשאחד הנושאים החשובים ביותר הוא ההגנה, אותה צריך לבנות כמעט מאפס. בן שמעון בוחן שמות של בלמים זרים, כששניים מהשמות שהוזכרו הם הבלמים של אנורתוזיס פמגוסטה הקפריסאית - יורגן קולין וברנקו איליץ' - אך במועדון מדגישים כי הם שניים מתוך רשימה ארוכה.

ומה קורה בעמותה?
בנושא אחר, אמש (רביעי) התקיימה אסיפת חברי עמותת 'האדומים', אליה הגיעו כ-200 חברים שדנו על המטרות ודרכי הפעולה בעונת הפעילות הקרובה. בוועדה הוחלט שבעונה הבאה יאומץ מנגנון שקיים בסוונאזי האנגלית, בו חברי העמותה כולם יהיו אלה שיבחרו באופן ישיר ודמוקרטי את אפיקי ההשקעה של הכסף שייאסף באמצעות העמותה.

לקראת אמצע העונה, ולאחר שוועדה מקצועית תבחן מספר מתווים, יערכו בחירות דמוקרטיות ובהן החברים יחליטו אם הם רוצים להשתמש בכסף שנאסף לטובת שיפור תשתיות המועדון, רכש או לחילופין בשיפור התנאים לאוהדים (או כל הצעה אחרת שתוצע).

בנוסף, בעונה הקרובה יתקיים שיתוף פעולה עם עמותת הכדורסל של הפועל תל אביב, שתכלול הטבות, הנחות במחירי חברות משותפת ומאמצי גיוס של מתנדבים. כמו כן, הוצגו בפני החברים המאזנים הפיננסיים של העמותה מעונת הפעילות הראשונה.

בחלק השני של האסיפה נערך דיון פתוח עם נציגי הנהלת המועדון - המנכ"ל אמיר לובין, היועץ המשפטי עמית פינס והחשב יניב משולם. בדיון עסקו בין השאר בסכסוך המשפטי מול אלי טביב ועל הצפוי להתרחש בהמשכו. דיון נרחב התקיים סביב מחלקת הנוער, כאשר חברי העמותה הדגישו את הצורך בבניית דור העתיד. נציגי ההנהלה הבהירו לחברים כי על אף המאבק המשפטי, ההכנות לעונה הבאה מתקיימות ביתר מרץ.