גוטמן לקה בליבו, נמצא בהכרה אחרי צינתור

מאמנה בן ה-53 של הפועל תל אביב חש הבוקר בכאבים בחזהו, ואושפז במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים "כרמל" בחיפה שם ישהה בימים הקרובים. אבוקסיס ידריך הערב את האדומים מול מכבי נתניה

מוטי פשכצקי ותומר לוי  29.01.11 - 16:00
גוטמן. רק בריאות
גוטמן. רק בריאות

תחילת כתבה

אלי גוטמן, מאמן הפועל תל אביב, לקה הבוקר (שבת) בליבו. גוטמן עבר בשעות הצהריים צינתור, ונמצא בהכרה מלאה. הבוקר חש המאמן בכאבים חזקים מאוד בחזהו, הזמין אמבולנס ואושפז בבית החולים "כרמל" בחיפה. מאמן האדומים ישהה בימים הקרובים בביה"ח ולאחר מכן צפוי לשוב להתאושש בביתו. על פי המסתמן הוא לא צפוי לעמוד על הקווים מול מכבי ת"א בדרבי בשבוע הבא.

גוטמן בן ה-53 עבר בבית החולים בדיקת א.ק.ג שלא גילתה ממצאים מחשידים, אולם דקות ספורות לאחר מכן, בעודו נמצא במקום, חש שוב ברע ונראה חיוור. בדיקה מעמיקה יותר גילתה כי שני עורקים שלו חסומים כמעט לגמרי (90% לפי הרופאים), והוא הוכנס לחדר טיפול נמרץ לעבור צינתור.

מבית החולים נמסר: "אלי גוטמן עבר צינתור, במהלכו טופל בעורקים הבעייתים". ללא קשר לאירוע הנוכחי, סבל גוטמן מכאבי גב בתקופה האחרונה. כזכור, גוטמן חש ברע בעבר בתקופה בה אימן את בית"ר ירושלים ואושפז. לנוכח מצבו של המאמן, ידריך הערב עוזרו, יוסי אבוקסיס, את המשחק מול מכבי נתניה.

סמדר גוטמן, אשתו של אלי, אמרה: "תודה רבה על הדאגה לשלומו. הרופאים אמרו שבקרוב מאוד אלי יחזור למגרשים". דובר הפועל ת"א, גבע תלם, מסר: "בשם הנהלת המועדון, הצוות המקצועי והשחקנים, אנחנו מאחלים לאלי גוטמן החלמה מהירה".

גוטמן, שהגיע להפועל במהלך 2007 והצילה מירידה לליגה הלאומית, הוביל את הקבוצה בעונה שעברה לזכייה בדאבל וזכה להערכה גבוהה על יכולת הקבוצה במשחקי שלב הבתים בליגת האלופות בקמפיין הנוכחי. במהלך עונת 2000-2001, אז סבל מלחץ של אוהדי בית"ר ירושלים שרצו בעזיבתו למרות שהקבוצה נאבקה על תואר האליפות, אושפז המאמן בבית חולים.

גוטמן הוזכר השבוע על ידי יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, כמועמד העיקרי לרשת את לואיס פרננדס בתפקיד מאמן נבחרת ישראל לכשזה יסיים את חוזהו.