כרטיס בכיוון אחד: מה הוביל לעזיבת בניון?

היחסים הרעועים וההסכם שהופר. השתלשלות האירועים בפ"ת

תומר לוי ושירי אלג'ם  12.12.18 - 13:00

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

יוסי בניון ומכבי פתח תקווה - הסוף? מצד אחד כוכב ותיק ואחד השחקנים הגדולים בתולדות המדינה, בצד השני הקבוצה ממלאבס, אלישע לוי ואבי לוזון. אז מה הוביל לתקרית החמורה שהתרחשה שבת לפני המשחק מול מ.ס אשדוד באצטדיון הי"א. הסיכום המוזר בין השחקן למאמן, ציטוטים מתוך חדר ההלבשה ובאיזה צד הבעלים? השתלשלות האירועים.

הרומן הקצר של בניון עם מכבי פ"ת בדרך לסיום ורוב הסיכויים הם שכבר בינואר הקשר הוותיק יעזוב לקבוצה אחרת. הפיצוץ אתמול בין בניון לאלישע לוי לא הפתיע הרבה אנשים בסביבת המועדון והכתובת הייתה על הקיר.

שחקנים שהיו בקרבת השניים ששוחחו ליד חדר ההלבשה, שמעו את בניון אומר למאמן: "אתה לא מכבד אותי. יש לנו הסכם ואתה לא עומד בו". מה בדיוק ההסכם? על פי מקורות, אלישע אמור להודיע לקשר בבוקר המשחק לכל המאוחר האם הוא יפתח בהרכב. כך אגב היה לפני המשחק מול הפועל ת"א. הפעם, ניסה לוי לקחת את בניון לשיחה בחדר ההלבשה "רק" כשעה וחצי לפני פתיחת המשחק בי"א.

שחקנים בקבוצה אמרו: "במקרה הזה, היחס לבניון היה מביש. מגיע לו יחס הרבה יותר טוב ממה שאלישע נתן. זה לא שחקן נוער". בחדר ההלבשה שחקנים ראו את אלישע משוחח עם מנור סולומון, שלא היה ברור אם יהיה בסגל. רק אחרי שהקשר הצעיר אישר למאמן שהוא יכול לפתוח, בניון הודח מההרכב.

העובדות מספרות שבניון ואלישע לא ממש מסתדרים מתחילת העונה. שחקן בקבוצה הגיב בנושא: "עושה רושם שאין שם הערכה מקצועית גדולה בין השניים, גם כשבניון פתח והבקיע בתחילת העונה הוא תמיד היה מוחלף. היו צריכים לתת לו ללכת בתחילת העונה ולא לעמוד בדרכו". במועדון עצמו הופתעו מאוד מההתנהלות של בניון והגיבו: "חשבנו שיוסי יהיה יותר גדול". למרות קצב צבירת הנקודות הנמוך והתקרית עם הכוכב הוותיק, מעמדו של אלישע לוי יציב בשלב זה.

האמת היא שלקראת העונה המאמן לא התנגד לעזיבה של בניון ולא עמד בדרכו. מי שמנע את המהלך היה אבי לוזון. "אין שחקן שהוא מעל המועדון, גם אם יהיה השחקן הגדול ביותר", אמר האיש החזק במועדון לערוץ הספורט. בנוסף, לאחר המקרה, לוזון אמר לבניון לחזור לביתו ולא להיות נוכח באצטדיון.

ומה הלאה? בית"ר ירושלים כבר עוקבת מקרוב אחר ההתרחשויות, כשהיא המועמדת המובילה לקלוט את הקשר הוותיק.