גביע העולם לקבוצות: הירושימה - אוקלנד 0:1

אלופת יפן עלתה לרבע הגמר בטורניר בו נעשה לראשונה שימוש בטכנולוגיית עין הנץ. בשבוע הבא: צ'לסי על הדשא

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.12.12 - 17:31
שחקני הירושימה חוגגים בדרך לרבע (GETTYIMAGES)
שחקני הירושימה חוגגים בדרך לרבע (GETTYIMAGES)
תחילת כתבהאלופת אירופה צ'לסי אמנם עדיין לא שם, אבל היום (חמישי) יצא לדרך גביע העולם לקבוצות לשנת 2012, שנערך ביפן. באיצטדיון ביוקוהאמה (זה שאירח את גמר המונדיאל ב-2002) גברה הירושימה היפנית 0:1 על אוקלנד מניו זילנד והמשיכה לעבר שלב רבע הגמר, בטורניר בו גם נעשה לראשונה בהיסטוריה שימוש בטכנולוגיית עין הנץ, במקרה הזה לשלילת רגעי מחלוקת על קו השער.

המשחק בין השתיים היה למעשה משחק פלייאוף על העליה לטורניר, כאשר ב-9 בדצמבר ייערכו משחקי רבע הגמר. האלופה היפנית היתה עדיפה לאורך מרבית שלבי ההתמודדות ובדקה ה-66 גם השיגה את שער הניצחון מרגליו של טושיהירו אאיומה.

מלבד הנציגות מיפן ואוקיאניה, על תואר אלופת העולם לקבוצות ייאבקו גם גם הקבוצות הבאות: אלופת אירופה צ'לסי, אלופת דרום אמריקה קורניתיאנס, אלופת אסיה אולסאן יונדאי מקוריאה הדרומית, אלופת אפריקה אל-אהלי ממצרים ואלופת מרכז אמריקה מונטריי ממקסיקו.

צל'סי וקורינתיאנס יכנסו למעגל המשחקים רק בשלב חצי הגמר (12 ו-13 בדצמבר), כאשר במשחקי רבע הגמר (למרות שיתקיימו רק 2 כאלה) ייפגשו במשחק הראשון אל-אהלי והירושימה (המנצחת מול קורינתיאנס) ובמשחק השני אולסאן ומונטריי (המנצחת מול צ'לסי).