ככה בונים חומה: גם בקהאם בדרך לסין, במו"מ עם שנחאי

הבריטי בן ה-37 צפוי לשתף פעולה עם אנלקה ודרוגבה במזרח הרחוק תמורת 250 אלף ליש"ט לשבוע. דמבה בה בדרך לצ'לסי ופאטו סגר בקורינתיאנס ויחזור למולדתו

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.12.12 - 11:13
בקהאם. חולש על כל היבשות (gettyimages)
בקהאם. חולש על כל היבשות (gettyimages)
תחילת כתבה

יממה אחת לפתיחת חלון ההעברות באירופה והקבוצות נכנסו לשגעון, בעיקר ויקטוריה בקהאם. המזרח הרחוק רוצה להצטרף לחגיגה, וה"מירור" פירסם שדייויד בקהאם יעשה את הדרך הארוכה לשנחאי שנואה הסינית. מסתמן שדמבה בה יעבור מניוקאסל לאלופת אירופה, צ'לסי. האחרונה באנגליה, ק.פ.ר לוטשת עיניים לעבר ג'ו קול מליברפול ואלשנדרה פאטו סגר את כל התנאים בקורינתיאנס ויחזור למולדתו ברזיל.

ע"פ דיווחים באנגליה, דייויד בקהאם ששיחק בלוס אנג'לס גלאקסי במשך 6 עונות והחליט לעזוב את הקבוצה נמצא על סף חתימה בשנחאי שנואה הסינית. השחקן הוותיק ירוויח 250 אלף ליש"ט לשבוע ועל פי ההערכות, עוד 20 מיליון ליש"ט מפרסומות.

לבקהאם יש חברת בגדים ואפטרשייב על שמו, כמו כן הוא פרזנטור של חברה נוספת וגם אישתו ויקטוריה בקהאם בעלת ליין בגדים. "הוא קרע את כל אירופה ואמריקה", אמר מקורב לבקהאם, "עכשיו יש לו הזדמנות להגיע לסין ולמזרח הרחוק. זו החלטה מאוד גדולה עבורו". הוא יצטרף לניקולאס אנלקה ודידייה דרוגבה שגם הם נמצאים בשלהי הקריירה ומשחקים בליגה הסינית. מבחינתו של בקהאם מדובר בעסקים נטו ופחות בכדורגל.

"דייויד תמיד אהב אתגרים ואין ספק שמסע לסין יהפוך אותו לכוכב עולמי", אמר מקורב, "השיחות כבר החלו ובזמן החגים הוא ואישתו יחליטו אם הם עוברים למזרח. אם בקהאם יחתום זה יקרה רק בחודש הבא, בדיוק בזמן פתיחת הליגה הסינית במארס.

השם הכי חם כרגע באי הבריטי מגיע מניוקאסל. מנג'ר צ'לסי רפא בניטס רוצה להחתים את החלוץ דמבה בה תמורת 7 מיליון ליש"ט. דניאל סטארידג' עבר בדיקות רפאויות בליברפול, והמנג'ר מחפש תחליף אחרי שעסקת ההעברה עם המרסיסיידרס תגיע ל-12 מיליון ליש"ט. "אנחנו לא מדברים על העסקים שלנו. תפקידי הוא להכין את הקבוצה למשחקים וההנהלה תודיע לי מה קורה", אמר המנג'ר, "בה משחק עבור קבוצה אחרת, אז אני לא רוצה לדבר על זה". בה ביקש מניוקאסל חוזה ל-5 שנים ומשכורת של 83 אלף ליש"ט לשבוע, סכום שהמועדון לא יכול להרשות לעצמו.

קויינס פארק ריינג'רס, האחרונה בטבלה, רוצה את ג'ו קול מליברפול. הקבוצות נפגשו רק אמש והמרסיסיידרס הביסו 0:3 את הקבוצה הלונדונית. קול לא נמצא בתכניות של ברנדן רוג'רס וצפוי לעזוב בינואר. מנג'ר ק.פ.ר הארי רדנאפ רוצה לנצל את העובדה הזו כדי להביא את קול לעזור במאמצי ההישארות של הקבוצה בפרמייר-ליג.

אלשנדרה פאטו המשחק במילאן האיטלקית הסכים לעבור לקורינתיאנס, זאת ע"פ סוכנו של השחקן. פאטו נקשר בשמועות כי הוא עומד לחזור למולדתו ברזיל שם הוא ינסה לחזור לכושר מלא אחרי שעבר שנה נוראית מלאה בפציעות. ע"פ דיווחים באיטליה סגן נשיא מילאן, אדיראנו גליאני, שהה בחופשת חג המולד בברזיל על מנת לסגור את פרטי העסקה. "מהרגע שהחליט שהוא חוזר לברזיל, קורינתיאנס היתה הבחירה הראשונה שלו", אמר הסוכן, "גליאני הבין את הסיבות בגללן החליט לעזוב. יש עדיין פרטים שלא נסגרו בין 2 המועדונים".