הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שחקן דרך וירק על דגל היריבה, ועלול להיאסר

סילבה מקולו קולו עורר סערה בצ'ילה, נעצר, שוחרר על תנאי ויישפט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.14 - 13:01
סילבה והדגל, עלה לו ביוקר
סילבה והדגל, עלה לו ביוקר

אלימות בספורט לא מעסיקה רק את ישראל. אז בעוד אצלנו סופו טיפס ליציע במטרה לחבוט באוהד שקילל אותו, בצ'ילה התעוררה סערה חריפה בהרבה בגלל מעשה אחד מטופש. ג'ייסון סילבה, שחקנה של קולו קולו, חגג שער בביזוי דגל היריבה אוניברסידד דה צ'ילה, נעצר בגין הסתה לאלימות ועשוי להשיפט ל-3 שנים בכלא.

קולו קולו ניצחה 0:1 את היריבה השנואה והמשיכה בדהרה לאליפות עם יתרון של 3 נקודות על השניה בטבלה אוניברסידד קתוליקה ו-7 מעל אוניברסידד דה צ'ילה. אלא שחגיגת השער של סילבה גנבה את ההצגה, ועלולה לעלות לו ביוקר.

השער היחיד במשחק היה עצמי של רוברטו סרסדה, ביציעים התפתחו קטטות בין מחנות שני הצדדים ושני כרטיסים אדומים נשלפו, אחד לכל קבוצה. ג'ייסון סילבה עלה לשחק בדקה ה-71 וכשהחליט לחגוג, עשה זאת בצורה מכוערת. הוא לקח את דגל היריבה, שיפשף אותו באיבר מינו, דרך  וירק עליו וגם הוסיף ריקוד ניצחון.

בעקבות המעשה החריג, ג'ייסון סילבה נעצר בגין הסתה לאלימות ולאחר מכן שוחרר בערבות. לפרקליטות המקומית הוקצו 70 ימים לחקור ולהגיש כתב אישום, כאשר בתקופה הזו הוא יצטרך להתייצב מדי שבוע בפני קצין מבחן. אם יורשע, העונש המקסימלי שיכול להיגזר עליו הוא של מאסר בפועל ל-3 שנים. החגיגה הייתה שווה את זה?