הליגות הציעו: מונדיאל 2022 מ-5 במאי עד 4 ביוני

הארגונים האירופאיים פנו לפיפ"א בסדרת הסברים מדוע זהו המועד המועדף

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.12.14 - 20:53
הצעה מפורטת מאירופה (gettyimages)
הצעה מפורטת מאירופה (gettyimages)
תחילת כתבה

ההתאחדויות של הליגות והמועדונים של אירופה הגישו הצעה מנוסחת לפיפ"א בה הציעו לקיים את גביע העולם 2022 בקטאר בין 5 במאי ל-4 ביוני. מדובר במסמך מפורט בו הוצגו כל השיקולים מדוע אין להזיז את הטורניר לחורף, אבל יש להקדימו מחודש יולי.

על פי ההצעה, עדיף לקיים את המונדיאל בתאריכים הנ"ל בגלל מספר טיעונים. ראשית תנאי מזג האוויר אמורים להיות נוחים יותר במדבר הקטארי והטמפרטורות בתקופה זו נעות בדרך כלל בין 30 ל-35 מעלות בממוצע, תנאים טובים יותר לעומת מנאוס (ברזיל 2014), מקסיקו 1986 או אתרים מסוימים בארה"ב 1994.

שנית, הקדמת הטורניר לחורף תיצור בעיה גדולה יותר עם התאמת לוחות הזמנים של הליגות הסדירות ובהצעה נטען שהעומס הפיזי על השחקנים יהיה קטן יותר. מעבר לכך, לוח הזמנים אמורים להיפגע פחות ממועדים מאוחרים יותר, שיקול משמעותי בעיקר בעקבות החשש מהפרעה למשחקי ליגת האלופות היוקרתית.

בנוסף, חודש הרמדאן ב-2022 יסתיים ב-2 במאי, שהות שתאפשר לשחקנים מוסלמים להתחזק בזמן לפתיחת הטורניר (אבל גם לא ממש תאפשר לחלקם להתכונן כיאות לקראת המונדיאל).

צריך לזכור שנשיא פיפ"א ספ בלאטר מתנגד נחרצות להקדמת מונדיאל 2022 לחורף מאחר שבאותה שנה אמורים להתקיים משחקי החורף האולימפיים. מדובר בשני אירועים שנשענים על נותני חסות משותפים ובלאטר, כזכור, משמש גם כחבר הוועד האולימפי מטעם שווייץ.

הדפס