העולם לרגליה

ריאל מדריד סגרה שנה חלומית עם זכיה בגביע העולם למועדונים אחרי 0:2 על סן לורנסו בגמר. ראמוס ובייל כבשו, קסיאס קיבל עוד הנפה במשחקו ה-700 במדי הבלאנקוס. המענק מפיפ"א יוסיף 5 מיליון יורו לחשבון של הלבנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.12.14 - 23:13
ובסוף קסיאס שוב מניף (gettyimages)
ובסוף קסיאס שוב מניף (gettyimages)
תחילת כתבה

כל העולם שלהם. זו התחושה בריאל מדריד, שזכתה בגביע העולם למועדונים עם 0:2 על סן לורנסו בגמר עצבני במיוחד שנערך במרוקו. זו הייתה החותמת האחרונה על שנה חלומית שכללה זכיה בארבעה תארים ותסתיים במשחק ראווה מחויך מול מילאן באבו דאבי.

הבלאנקוס אמנם זכו שלוש פעמים בעבר בגביע הבין-יבשתי, הגרסה הקודמת של המפעל שהפגישה את את אלופות אירופה ודרום אמריקה בלבד. אז הפעם הבחורים של קרלו אנצ'לוטי היו צריכים לעבור בדרך גם את קרוס אסול המקסיקנית, מה שלא הפריע להם לדהור לעבר ההנפה והמענק בסך 5 מיליון יורו.

זה היה הגמר השישי ברציפות שהבלאנקוס מנצחים בו, מפגש שהשלים הפעם רצף של 22 ניצחונות במשחק הרשמי האחרון של 2014. בכך נצמדה ריאל מדריד למילאן ובוקה ג'וניורס בדירוג המועדונים עם הכי הרבה תארים בינ"ל (18), רשימה אותה עדיין מוליכה אל-אהלי המצרית (20).

סרחיו ראמוס וגארת' בייל, שהבקיעו גם בגמר האלופות, היו אלה שמצאו גם הפעם את הרשת. כריסטיאנו רונאלדו? הוא ניסה, לא פגע ושיגר מבטים מתוסכלים לכל עבר. זה לא ממש משנה, כי הגביע הזה גם שלו. הוא קיבל גם את תואר כדור הכסף המוענק לשחקן השני הכי טוב בטורניר, אחרי חברו סרחיו ראמוס. הפעם כדור הזהב הלך לשחקן הראוי ביותר.

חייבים להודות שהיריבה מארגנטינה, שהגיעה בתור מחזיקת גביע ליברטדורס, לא באמת נמצאת כיום באותו קנה מידה. חלק מהכוכבים שהביאו אותה לזכיה היבשתית עזבו לאירופה, תקציבה עומד על 10 מיליון יורו בלבד לעומת 541 מיליון של הבלאנקוס ושווי השחקנים נאמד ב-37 מיליון יורו מול סוללת 688 מיליון היורו של אנצ'לוטי.

זו הייתה הפעם ה-7 שנציגת אירופה זוכה ב-11 מהדורות של גביע העולם למועדונים, זאת למרות שהיריבה הפעם מתהדרת בהיותה הקבוצה האהודה על האפיפיור. ובכל זאת, הארגנטינים יצאו עם מענק בסך 4 מיליון יורו משלהם, כ-40% מהתקציב השנתי.

מהלך המשחק
אנצ'לוטי החליט לא לקחת סיכונים ובחר בהרכב הכי חזק שעומד לרשותו. בהיעדרו של לוקה מודריץ' הפצוע, חאמס רודריגס ואיסקו הוצבו מאחורי גארת' בייל, כריסטיאנו רונאלדו וכרים בנזמה. איקר קסיאס בין הקורות בהופעתו ה-700 במדי מדריד.

כבר בדקה הראשונה כריסטיאנו כמעט מצא את הרשת והבלאנקוס הפעילו לחץ אדיר. בדקה החמישית פגע כדור חופשי של רונאלדו בדרכו למסגרת, אבל טוריקו קלט. בדקה ה-12 החלה התחממות אחרי מפגש לא נעים בין נסטור אורטיגוסה לסרחיו ראמוס, שזעם על הפגיעה של הפראגוואי ברגלו.

אחרי 22 דקות של כסאח, ראמוס היה זה שספג את הכרטיס הצהוב הראשון של הספרדים במשחק אלים ועצבני. בדקה ה-37 הוא ענה לכולם. טוני קרוס הגביה קרן משמאל, ראמוס ניער מעליו את שומרו ונגח בעוצמה פנימה את ה-0:1. תסריט ידוע מראש?

עוד לפני ההפסקה מרסלו נפצע והוחלף בפאביו קוואנטראו. בדקה ה-50 איסקו השחיל כדור עומק לעבר גארת' בייל, שאולי היה בעמדת נבדל וגילגל פנימה את ה-0:2. בדקה ה-64 הוולשי הקפיץ מימין שניתר על המשקוף ויצא החוצה. 9 דקות חלפו והוא מצא את בנזמה בכדור מסובב גאוני, אבל הצרפתי החמיץ מקרוב.

בדקה ה-89 כריסטיאנו נגח מקרוב, אבל טוריקו השתלט על הכדור בלי בעיות. זה לא מנע מאיקר קסיאס עוד הנפה וכניסה להיסטוריה.

הרכבים
ריאל מדריד: איקר קסיאס; דני קרבחאל (אלבארו ארבלואה/73), סרחיו ראמוס (רפאל ואראן/89), פפה, מרסלו; טוני קרוס, חאמס רודריגס, איסקו; גארת' בייל, כריסטיאנו רונאלדו, כרים בנזמה.

סן לורנסו: סבסטיאן טוריקו; חוליו בופאריני, וואלטר קנמאן, מריו יפס (מאורו סטו/61), אמנואל מאס; חואן מרסייר, נסטור אורטיגוסה, אנסו קלינסקי, פאבלו באריינטוס, גונסאלו ורון (לאנדרו רומניולי/57); מרטין קאוטרוסיו (מאורו מאטוס/68).

במשחק על המקום השלישי ניצחה אוקלנד סיטי בדו-קרב פנדלים את קרוס אסול המקסיקנית, לאחר 1:1 בסיום ההארכה. סאני עיסא הניגרי הבקיע את הבעיטה המכרעת עבור הניו זילנדים בדרך ל-2:4 ומענק בסך 2.5 מיליון יורו.