"הדור הזה של ארגנטינה חייב לזכות באיזה תואר"

המאמן מרטינו איחל לרגל 2015: "יש מחויבות לנצח בקופה אמריקה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.12.14 - 18:54
טאטה מרטינו, יביא תואר ראשון מאז 1993? (gettyimages)
טאטה מרטינו, יביא תואר ראשון מאז 1993? (gettyimages)
תחילת כתבה

"המחויבות לנצח עם נבחרת ארגנטינה תמיד הייתה קיימת, אבל לאורך ההיסטוריה היא לא תמיד התאימה לסגל הקיים. הדור הזה של שחקני ארגנטינה לא יכול לסיים את העידן שלו בלי זכיה בתואר". כך הבהיר המאמן חרארדו "טאטה" מרטינו בראיון ל"אולה" לקראת 2015.

לכולם ברור מה הייתה כוונתו של מרטינו, שנבחר להוביל את ארגנטינה לקופה אמריקה ביוני הקרוב ואולי גם לגביע העולם ב-2018. "הדור הזה חייב לזכות בתואר כי יש לנו את השחקנים שמסוגלים לעשות זאת", המשיך טאטה.

"במהלך 6 החודשים האחרונים התאפשר לי לעבוד 30 ימים בשלושה סבבים", סיפר מרטינו. "השחקנים עובדים יפה מאוד כהמשך לעבודה שנעשתה אצל המאמן הקודם. אם יהיה צורך, אטוס לאירופה כדי לראות שחקנים, אבל כיום יש טכנולוגיה שמניחה לראות אותם גם בשיטות אחרות".

"אנחנו עוקבים אחרי הפציעות, שזה נושא כאוב כבר מהסגל השני שזימנתי. הפציעות של קון (אגוארו) ואנחל (די מריה) גרמו להרבה מרירות אצלנו", הוסיף מרטינו, שהתייחס גם למה שעוזר לו לתפקד: "העובדה שעבדתי עם מסצ'ראנו ומסי מקלה עלינו לתקשר בעניינים מקצועיים. זה גם יהיה יתרון לטובת שחקנים מניואלס אולד בויס שעבדו איתי, כמו שסאבלה עשה עם השחקנים מאסטודיאנטס".

ארגנטינה שובצה לבית 2 של הקופה אמריקה ותחל את דרכה בטורניר מול פראגוואי, לפני שתתמודד גם מול אורוגוואי וג'מייקה. האירוע כולו ייפתח בצ'ילה ב-11 ביוני ויינעל בגמר הגדול בלילה שבין 4 ל-5 ביולי.