משולש מיוחד במינו: הקשר של ראיולה לפיצה

איך הכינוי של סוכן העל גרם להרחקת זלאטן? סיפור על הכדור ליום המאכל הבינלאומי

מור רכס  09.02.18 - 18:15
תחילת כתבה

אין ממש תמימות דעים לגבי זהותו של הכדורגלן המפורסם בכל הזמנים וכנראה שנפתח במלחמת עולם שלישית אם נבקש מכם תשובה לשאלה הזו. סוכן הכדורגלנים המפורסם בכל הזמנים, לעומת זאת, זה כבר סיפור אחר.

קרמיין "מינו" ראיולה הוא ללא ספק השם הגדול והשנוא ביותר בכל עונת מלפפונים. סוכן השחקנים הידוע לשימצה יכול להתגאות בסוללת כוכבים נוצצים שכללה וכוללת שמות כגון דניס ברחקאמפ, מארק אוברמארס, מידו, מריו באלוטלי, פול פוגבה, ג'יאנלואיג'י דונארומה וזלאטן איברהימוביץ', והוא מגלגל מיליוני יורו בכל משא ומתן מול אריות היבשת.

תופתעו לגלות, אך הרבה לפני שהאיטלקי העגלגל הפך לסוכן האימתני שהוא כיום, הוא בילה שעות על גבי שעות במקום האהוב עליו ביקום: "פיצריית נאפולי". ראיולה שעלה עם משפחתו מהעיר סאלרנו שבדרום איטליה להולנד כשהיה בן שנה, ניהל ביחד את העסק המשפחתי לצד אביו. על הדרך - בין הסלייסים הפריכים והפסטות הטעימות - הוא היה יושב בשולחן קבוע במסעדה וסוגר חוזים עם שחקני קבוצת הנוער של Hfc הארלם, בשורותיה שיחק עד גיל 18 ושממנה נבעט אחרי סכסוך עם ההנהלה.

ישנו משפט שאומר: "אפשר להוציא את הילד מהשכונה, אך אי אפשר להוציא את השכונה מהילד". במקרה הנוכחי אפשר להוציא את מינו מהפיצרייה, אך אי אפשר להוציא את הפיצה ממינו. לאורך כל הדרך, גורלו של ראיולה הלך יד ביד עם עברו הקולינרי. בזמן ששחקניו הגיעו לחדרי משא ומתן מחוייטים בחליפות של אלפי יורו, ראיולה הופיע פעם אחר פעם בלבוש מרושל עם סימן ההיכר הקבוע: כתמי רוטב עגבניות מפיצה שנאכלה בזריזות כמה רגעים לפני הפגישה המכרעת.

עוד סיפור מבדר על הקשר הגורלי בין ראיולה למאכל המושלם גרם להרחקתו הראשונה של זלאטן בארץ המגף. היה זה במשחק של יובנטוס מול היריבה השנואה, אינטר, ששחקניה - מרקו מטראצי, איבן קורדובה וסינישה מיכאילוביץ' - עשו הכל כדי להוציא את החלוץ העצום משלוותו. מי שהצליח בסופו של דבר היה היוגוסלבי שהפציר באיברה: "אתה עלוב יותר מהסוכן שלך, מוכר הפיצה השמן".

אגב, העובדה שזלאטן שמר על כבודו של סוכנו באותו אירוע לא שינתה את דעתו עליו: "כשאני מדבר עם אנשים עליו, כולם מכנים אותו 'הלוחש לפיצות'. בשבילי הוא תמיד יישאר שמן נהדר ואידיוט".

#סיפור_על_הכדור