הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יד ימינו של אסקובר: כמעט רצחנו את גארקה

סיפור מיוחד שנחשף כעת מגולל את השתלשלות האירועים

מור רכס  10.10.18 - 11:08

תגיות: דרום אמריקה

לא צריך להיות חובב נרקוס מושבע כדי לדעת שברון הסמים - פאבלו אסקובר היה אחד האנשים האכזריים שאי פעם התהלכו על אדמת קולומביה. לא משנה אם דובר על קוקאין, פוליטיקה או אפילו במשחק מונופול תמים עם בנו, הדון לא ריחם על אף אחד, או כפי שמיד תקראו כמעט על אף אחד.

אין זה סוד שאחת מאהבותיו הגדולות של ברון הסמים הקולומביאני הייתה שמורה לכדור העגול. במסגרת אהבה זאת פאבליטו הפך לחברם הטוב ואלילם של כמה מהשמות הגדולים ביותר שידעה הלוס קפטרוס מאז ומעולם. מצד שני, הוא גם שיחד ואיים על שופטים, חטף שחקנים יריבים ולא בחל באף אמצעי כדי להשיג את מטרתו האיומה.

כחלק ממאבקי השליטה עם קרטל קאלי תכנן אסקובר לקחת עוד צעד את מלחמת החורמה. בראיון מפתיע של יד ימינו, ג'ון חאירו ואלסקס הידוע בכינוי–פופאי, סיפר סגנו של אסקובר למגזין "EL POPULAR" הפרואני כי לא פעם ולא פעמיים חברי קרטל מדיז'ין הציעו לפאבלו לשים קץ לחייו של כוכב אמריקה קאלי באותם ימים – ריקארדו גארקה.

כוכב העבר הארגנטינאי, שכיום מאמן את נבחרת פרו ואף הוליך אותה למונדיאל בקיץ האחרון, נחשב באמצע שנות ה-80 לשחקן הטוב ביותר בקולומביה. באותה קדנציה 'אל טיגרה' הוליך את קבוצתו 3 פעמים לגמר הליברטדורס (בכולם הפסיד) וזכה פעמיים באליפות המקומית. החבר'ה של פאבלו, רצו לשים לעניין זה סוף.

"היינו במצב מלחמה, פעמים רבות הצענו לפאבלו ללכת על הארגנטיני. הוא היה על הכוונת שלנו", סיפר יד ימינו של ברון הסמים, "באחת הפעמים כבר בנינו מטען ויצאנו להטמין אותו מתחת לרכבו, רגע לפני שהמשימה בוצעה פאבלו חדל אותנו. זה לא קרה לו הרבה פעמים, כנראה שזה נבע מאהבתו לכדור".

כשמדובר בכדורגל, הרחמים משתלטים אפילו על מנהיג אכזר כמו אסקובר, שוויתר על הרעיון.