טים פלייר: בנו של ראדה פריצה - העתיד של שבדיה

חוזה הבוגרים שניפץ היסטוריה, השער שהעלה את נבחרתו לאל' אירופה והתמיכה מאביו. ("אמר שאהיה טוב ממנו") בגיל 17 וכשהוא ס"מ אחד פחות מראדה, טים פריצה, נחשב לדבר הבא במולדתו. בראיון מיוחד הוא מספר על הזמן בנוער של מכבי והחלום: לשחק בריאל

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  29.04.19 - 17:10

תגיות: טים פריצה

תחילת כתבה

אומרים שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ, אבל מקרי העבר מראים דווקא אחרת. לא מעט "בנים של" הפכו לגרסה חיוורת של האבות, וזאת אחרי שקרסו תחת הר הציפיות תחתיהם. הרחק בשבדיה, מתפתח הדבר הבא של הכדורגל הסקנדיבי, ותתפלאו לשמוע: יש לו קשר ישראלי.

טים פריצה, בנו של של ראדה פריצה, הפך לאחד מהשחקנים הצעירים המוכרים במולדתו, וזה שאחראי על העפלתה לאליפות אירופה עד גיל 17 בזכות שער דרמטי מול סרביה. בראיון מיוחד לערוץ הספורט, פריצה כבר מפנטז על קריירה גדולה יותר משל אביו ונזכר בימים כילד במחלקת הנוער של מכבי ת"א. היכרות עם הדבר הבא של הכדורגל השבדי.

השחקן הכי צעיר בהיסטוריה של מאלמו שקיבל חוזה בוגרים
טים פריצה, לו מלאו 17 השבוע, הגיע עם אביו לישראל בתקופה שהיה כאן. כילד בן 12 הוא שיחק במחלקת הנוער של מכבי ת"א, תחת המספר של אביו (22), והוביל אותה יחד עם בנו של אביו נימני, לזכייה בגביע המדינה בשכבת הגיל שלו.

אחרי שעזב את ישראל עם אביו, הוא החל לשחק במחלקת הנוער של מאלמו, מועדון פאר בשבדיה, והרשים כבר מהרגע הראשון, כשקרע רשתות בקבוצות הילדים, במה שהוביל לכך שבקבוצה הקפיצו אותו לקבוצות בשכבות גיל גבוהות משלו.

פריצה ג'וניור, שמתנשא לגובה של 1.84 מ', רק סנטימנטר פחות מאביו, כבש 8 שערים גם בנבחרות הצעירות של שבדיה, כשבגיל 16 הוא תוגמל בחוזה בוגרים במאלמו, כשמאז הוא מתאמן עם קבוצת הבוגרים, ומחכה להזדמנות שלו. "הוא שחקן עם אמביציה והקריירה שלו יכולה להגיע לגבהים הכי גבוהים שאפשר",  המנהל הטכני של מאלמו, דניאל אנדרסון, החמיא, "יש לו טכניקה טובה מאוד, הוא מלא בחוכמה והכי חשוב - יש לו חוש אדיר לשערים".

View this post on Instagram

Mitt tredje🌟💎⚽️⚽️⚽️

A post shared by Tim Prica (@timprica9) on

"אני שונה בסגנון המשחק שלי מאבא"
מי שמלווה מקרוב את טים בקריירה הוא ראדה פריצה. "הוא צופה בכל משחק שלי ואומר לי מה לעשות. הוא מאוד נוקשה איתי, אבל זה טוב", טים מספר לערוץ הספורט, ,הוא חושב שאני יכול להיות טוב ממנו ואמר לי כל הזמן לחלום הכי רחוק שאפשר. מה ההבדל ביני לבינו? הוא היה חלוץ רחבה טיפוסי, אני אומנם נמוך ממנו רק בסנטימטר, אבל הסגנון לי הוא יותר חלוץ שמשחק בכל עמדות ההתקפה. מהאגף ועד הרחבה. המשותף לשנינו זה האהבה לכיבוש שערים".

החלוץ של נבחרת שבדיה עד גיל 17 מבהיר שהתקופה שלו בישראל דווקא עשתה לו טוב לקריירה. "בשבדיה הסגנון הוא של כדורים ארוכים ומשחק פיזי", הוא מבהיר, "בישראל למדתי מה זה טכניקה ושיפרתי אותה מאוד, מה שהפך אותי למאוד מגוון. מכבי ת"א זה מועדון גדול עם תשתיות נהדרות, ולמדתי שם איך לשחק כדורגל".

מה אתה זוכר מישראל?
"אני זוכר את האנשים הטובים ואת האווירה הטובה. התאמנתי עם שחקנים ברמה גבוהה מאוד. אבא שלי הוא אגדה בישראל, ובכל מקום שרק דרכתי, קיבלתי המון אהבה. מכבי ת"א זה המועדון הטוב בישראל, והיחס של האוהדים אצלכם הוא מדהים".

View this post on Instagram

Mitt andra🌟💎⚽️⚽️⚽️

A post shared by Tim Prica (@timprica9) on

העתיד של נבחרת שבדיה
בשבוע החולף פריצה קיבל כותרות במולדתו אחרי שכבש את שער הניצחון במשחק מול סרביה, במה שהעלה את נבחרתו לאליפות אירופה עד גיל 17. בקמפיין הנוכחי פריצה ג'וניור כבש 8 שערים, ונחשב לכוכב של שכבת גילו.
"איבדתי את המילים ברגע הזה. היו לי דמעות בעיניים. זה היה פשוט מדהים, אין ספק שמדובר ברגע הכי מאושר בחיים שלי. אין תחושה טובה יותר מלהבקיע שער", הוא מספר, "חגגנו אחרי זה במקדולנדס, אבל זה היה רגע שיכול להקפיץ את הקריירה שלי. סקאוטים מכל העולם יגיעו לאליפות, וזה יוכל להקפיץ את הקריירה שלי".

מה החלום שלך?
"אוהב את ישראל וכל הדלתות פתוחות לגבי העתיד, אבל אני רוצה לשחק בריאל מדריד, אני חושב שלכל אדם צריכים להיות חלומות גדולים, אם אתה לא מאמין, אז לא תשיג כלום".

בווידאו: גול הניצחון של טים פריצה