תעלומה: למה ג'ון אוגו לא מצא קבוצה?

השמועות סביבו וההצעות המעורפלות. אקס ב"ש בצומת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.09.19 - 19:08

תגיות: ג'ון אוגו

תחילת כתבה

למרות שכבר היה על פי דווחים על סף חתימה בליגה ההודית והוצע לקבוצות בליגת העל כמו מכבי חיפה והפועל ת"א, ג'ון אוגו מצא את עצמו בסוף ספטמבר עדיין בלי קבוצה. על פניו, לקשר שנמנה באופן קבוע על סגל נבחרת ניגריה, אמור להיות קל מאוד למצוא קבוצה. לא צריך לשלם עבורו דמי העברה, הוא בן 31 ועדיין לו שנים טובות לתת וכעת הוא כבר מוכן להתפשר. אז למה בכל זאת הוא בלי קבוצה? תלוי את מי שואלים.

בתקופתו בב"ש, על פי פרסומים, אוגו סבל מכאבים בברכיים, אך הדבר לא מנע ממנו לשחק את רוב המשחקים בכל עונה בישראל. אותם דיווחים על פציעה לכאורה, גרמו לפחות לקבוצות בישראל לחשוש ממנו. בתקשורת בניגריה ייחסו את הקושי שלו למצוא קבוצה בכך שהוא מחפש אחר "ההצעה הנכונה", זו שתהיה בליגה בכירה, אך גם עם שכר מתגמל שיהיה גבוה מ-300 אלף יורו. 

בפועל, נראה שכרגע לג'ון אוגו לא נותרו יותר מדי קלפים לשחק איתם. בראיון בניגריה הוא לא פסל אפשרות לחזור לשחק בניגריה, אך הבהיר שיש לו הרבה הצעות מאירופה. בלייב באינסטגרם שלו יחד עם טוני וואקמה, החבר מטרבזונספור ייעץ לו לחכות עד ינואר להצעה הנכונה, והערכה היא שזה מה שג'ון אוגו אכן יעשה. "אני רוצה לשלוח מסר לכל המעריצים שלי", הוא כתב בטוויטר אחרונה, "אני מחכ הלהצעה הנכונה, תהיו רגועים. בקרוב מאוד אחזור למגרשים".

בינתיים, מעמדו במולדתו ירד והוא נופה מסגל הנבחרת, לפחות עד שימצא קבוצה, כשברור שהזמן לא משחק לטובתו. אז האם הבית החדש שלו יהיה באירופה, בישראל, בניגריה או באולי במקום מפתיע אחר? את התשובות והסיבות לכך שעדיין לא מצא קבוצה עד עכשיו, כנראה שרק ג'ון אוגו יודע.