נעלם במשוואה: הבצורת של טוני וואקמה

דווקא אחרי חוזה העתק, הכוכב דעך בטורקיה. חידת אקס ב"ש

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  29.09.19 - 16:25
וואקמה בירידה (GETTY)
וואקמה בירידה (GETTY)
תחילת כתבה

טוני וואקמה היה הלהיט של הליגה הטורקית אשתקד. 10 שערים ו-11 בישולים בליגה היו לאקס הפועל באר שבע, כולל הופעות נהדרות מול בשיקטאש וגלאטסראיי. היכולת הטובה גרמה לחשש אמיתי אצל טרבזונספור שהכוכב יעזוב, כשסעיף השחרור שלו בתחילת העונה עמד על 4.5 מיליון יורו.

כדי לשכנע את וואקמה להישאר הוא הוחתם על חוזה חדש: שכרו הוכפל ( 1.5 מיליון יורו) וחוזהו הוארך, אלא שדווקא אחרי השדרוג, משהו לא עובד לוואקמה. טרבזונספור כיוונה העונה רחוק מאוד כשצירפה את דניאל סטארדיג' מליברפול וג'ון אובי מיקל, שיחד עם וואקמה היו אמורים להפוך את הסגולים למועמדים לאליפות בטורקיה, אלא שמפתיחת העונה משהו לא עובד.

ניצחון אחד בחמישה מחזורים יש לטרבזונספור (מקום 11) כשוואקמה עדיין מחפש שער בכורה. להטוטים באגף עדיין מאפיינים אותו, אבל בטורקיה מנסים להבין מה קרה לוואקמה מאז חתימת החוזה החדש. "טרבזונספור סובלת מפציעות, ומטוני וואקמה מצופה להוביל, משהו שהוא לא עושה עד עכשיו", נכתב באחד העיתונים בטורקיה. "בזירה האירופית הוא הוביל את טרבזונספור לשלב הבתים של הליגה האירופית, אבל הוא נראה כבוי והמאמן לא מצא את הנוסחה איך להפיק ממנו את המירב".

מבחינה חברתית, וואקמה דווקא נראה מאושר. סרטונים ויראליים עם אובי מיקל ודניאל סטארידג' מקשטים את הרשתות החברתיות, אבל התוצאות עדיין ממאנות להגיע. במקביל, אם בקריירת המועדונים וואקמה מצא את הנוסחה, בניגריה מתעקשים להתעלם מהחלוץ בן ה-30. "לא קיבלו אותי בנבחרת ניגריה כמו שחקנים אחרים. זומנתי כמה פעמים אבל לא קיבלתי אפילו דקה", הוא סיפר לאחרונה בראיון במולדתו. "היחס כלפיי הוא לא הוגן, זה משהו שמעיב על הקריירה שלי. למזלי אני מגשים את עצמי בקבוצה שלי. אני מאושר מאיפה שאני נמצא, אבל זה פספוס שלי ושל הנבחרת".

אז איך בטרבזונספור יצליחו להצית את האש מחדש אצל וואקמה? לא ברור בשלב זה, אבל ברק בכר בוודאי יוכל לעזור.