רשמי: סין תארח את גביע העולם למועדונים

הטורניר החדש יכלול 24 קבוצות. ריאל וליברפול כבר בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.10.19 - 12:30
תחילת כתבה

תמונת גביע העולם החדש למועדונים הולכת ומתבהרת. פיפ"א הודיעה הבוקר (חמישי) רשמית שסין תארח ב-2021 את הטורניר במתכונתו החדשה, שתכלול 24 נבחרות.

הטורניר יתקיים ביוני וביולי 2021,  ויתפוס את מקומו של גביע הקונפדרציות, שנועד לבחון בדרך כלל את המדינה המארחת של גביע העולם שנערך שנה לאחר מכן. לכן, לא מן הנמנע שהטורניר הבא של גביע העולם למועדונים, ב-2025, ייערך בצפון אמריקה, לקראת המונדיאל אותו יארחו ארה"ב, קנדה ומקסיקו.

את אירופה ייצגו שמונה קבוצות: ארבע הזוכות האחרונות בליגת האלופות ובליגה האירופית, כך שריאל מדריד (2018) ליברפול (2019), אתלטיקו מדריד (2018) וצ'לסי (2019) כבר הבטיחו בו את מקומן. בנוסף, הטורניר יכלול שש קבוצות מדרום אמריקה, שלוש קבוצות מאפריקה, שלוש מאסיה (לא כולל המארחת סין), שלוש מצפון אמריקה ועוד אחת מאוקיאנה. הקבוצות יפוצלו לשמונה בתים של שלוש קבוצות, והראשונה בכל בית תעלה לרבע הגמר.

בינתיים, עד שתישמע בסין שריקת הפתיחה של הטורניר החדש, .גביע העולם למועדונים יתקיים עוד פעמיים במתכונתו הנוכחית, שכוללת שבע קבוצות,  בדצמבר הקרוב ובדצמבר 2020. הקבוצות הבולטות שייקחו בו חלק השנה הן אלופת אירופה המכהנת, ליברפול, והמנצחת בין ריבר פלייט לפלאמנגו בגמר גביע ליברטדורס.