תיירי הנרי מונה למאמן מונטריאול מה-MLS

הצרפתי שב לקווים אחרי כשנה: "כבוד גדול לחזור לכאן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.11.19 - 15:27
(getty)
(getty)

תגיות: תיירי הנרי

תחילת כתבה

תיירי הנרי חוזר לכדורגל. הצרפתי שאימן את מונאקו בעונה שעברה חתם לשנתיים כמאמן מונטריאול עם אופציה לשנה נוספת. הוא חוזר ל-MLS, המקום בו פרש ממשחק פעיל ושיחק במשך ארבע עונות בניו יורק רד בולס.

לאחר הטראומה שחווה בקבוצה מהנסיכות, הנרי מתרגש מאוד לקראת חזרתו לקווים. "זה כבוד גדול עבורי לחזור ל-MLS ולאמן את מונטריאול" אמר, "זו ליגה שאני מכיר היטב והיו לי בה רגעים שאני זוכר לטובה. זה יוצא דופן עבורי להיות כאן, במקום עם מורשת רב תרבותית אדירה. תמיד עקבתי אחר המועדון ועכשיו אני חוזר".

אחרי שפרש ממשחק פעיל בשנת 2014, הנרי מונה למאמן האקדמיה של ארסנל ולאחר מכן היה חלק מהצוות המקצועי של נבחרת בלגיה במשך שנתיים. באוקטובר 2018 הוא קיבל את תפקיד המאמן הראשי במונאקו, אך פוטר בינואר האחרון עקב היכולת החלשה של הקבוצה.

"אנו שמחים מאוד להכריז על אגדת כדורגל כמו תיירי הנרי כמאמן", אמר נשיא ומנכ"ל המועדון, קווין גילמור, "הוא יביא אנרגיה חדשה לקבוצה. אני בטוח שהוא יהיה שותף לחזון שלנו ויסייע לנו להשיג את המטרות על כר הדשא ומחוצה לו. הנרי הוכיח את עצמו ברמות הגבוהות ביותר לאורך הקריירה. הוא מנהיג אמיתי ועכשיו הוא מביא את כל התכונות שלו למונטריאול, המקום בו הוא רוצה להיות".

קריירת המשחק של הנרי הגיעה לסיומה באותו מקום בו הוא יקווה לפרוח כמאמן. הוא שיחק במשך ארבע עונות בניו יורק רד בולס. הוא נכנס לתודעה בארסנל (1999-2007) בה כבש 174 שערים ב-254 הופעות. לאחר מכן הוא עבר לברצלונה והבקיע 35 שערים ב-80 משחקים. במהלך הקריירה המפוארת שלו, הנרי זכה במונדיאל בשנת 1998, בליגת האלופות עם ברצלונה בעונת 2009 ובעוד ארבעה תארים שונים באנגליה ובספרד.