"לא אמרנו שלא נגיע, אך היינו מודאגים"

צפו בטבארס במסע"ת של אורוגוואי: "שמח שהמשחק כאן בישראל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.19 - 19:15
תחילת כתבה

על המשבצת של אלמוג כהן וגבי קניקובסקי. נבחרת אורווואי ערכה היום (ראשון) את האימון המסכם שלה באצטדיון בנתניה, לקראת משחק הידידות ביום שני בערב מול ארגנטינה באצטדיון בלומפילד. לאחר מכן נערכה גם מסיבת העיתונאים בהובלתו של המאמן הוותיק אוסקר טבארס, שהתייחס לנושא הבטחוני וכן להקדמת המשחק מיום שלישי לשני.

  • שני ב-21:15 (ישיר ב-5SPORT) משחק הידידות בין ארגנטינה של מסי לאורוגוואי של סוארס באצטדיון בלומפילד

"קיבלנו חווייה טובה בתל אביב, זו הפעם הראשונה שלי בישראל וממש נחמד כאן", אמר טבארס. "מאז יום חמישי החדשות התחילו להגיע וחלק מהמשפחות היו מודאגות לגבי הסיטואציה כאן. אבל הייתי שמח שהתאחדות הכדורגל של אורוגוואי החליטה לקיים את המשחק. זו הפעם הראשונה שאני פה. פיפ"א מחייבת לקיים משחקים בתאריכים מסוימים, ובעבר היה קשה לארגן משחקים מול נבחרות באירופה. בשבילי זה יותר מאשר משחק ידידות רגיל מול ארגנטינה. זו יריבות גדולה, ואני שמח מאד לקיים את המשחק כאן בישראל".

על המעמד עם היריבה, ארגנטינה, אמר המאמן: "זו נבחרת מהטופ העולמי. זה לא מפתיע אותי איך ישראל מגיבה בהתלהבות הזאת. הכדורגל בכל העולם מחבר אנשים, יוצר גשרים בין מדינות וחברות שונות. יש עדיין מדינות מהעולם השלישי שלא מקבלות משחקים כאלה עם נבחרות כל כך חזקות, אבל זה אתגר בשבילנו, הנבחרת של אורוגוואי".

"כל המשחקים הם חשובים, בעיקר אלה שמכינים את הנבחרת למשחקים הרשמיים. זאת הגישה של אורוגוואי, גם כמדינה. הזדמנויות כאלה מאד חשובות לנו, אנחנו רוצים לנצח. אנחנו אף פעם לא מוותרים על המשחק. נראה מה תהיה התוצאה מחר".

כששוב נשאל לגבי המצב הבטחוני והשמועות, ענה: "מעולם לא אמרנו לא. לא השחקנים ולא אנחנו הצוות. כן, היינו מודאגים מהמצב, ראינו קצת תמונות וסרטונים של טילים ואזעקות בתל אביב. זה לא משהו שאנחנו רגילים אליו אז איך לא נהיה מודאגים? אבל מעולם לא אמרנו שאנחנו לא נגיע בכלל. כשהסיטואציה אפשרה לנו להגיע לישראל, כמובן שהיינו שמחים. אנחנו מקצוענים ואלה המטרות שלנו. אנחנו שמחים להיות כאן. התכנית שלנו להיות כאן שלושה ימים. היה לנו יום אחד פחות להתכונן למשחק בגלל ההקדמה, אבל ראיתם בדשא איך השחקנים נראים".