הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תנו למסיבה להתחיל: הטירוף של אוהדי ארגנטינה

הטירוף של האוהדים, הנסיון של העיתונאים ליצור מגע עם הכוכבים וליאו מסי אחד. אוהדי ארגנטינה בישראל חיכו ליום הזה שנים רבות ולפחות לעכשיו, הסוף נראה טוב. מבט מיוחד

אלכס רייכמן  18.11.19 - 16:45

שנים של ציפייה ארוכה, שנים של מבט מלא געגועים אל מעבר לים, הסתיימו אתמול (ראשון) כאשר נפתחה דלת האוטובוס ממנו ירדו בזה אחר זה שחקני נבחרת ארגנטינה וכמובן הפרעוש הקדוש. וכיאה לכל סיפור טלנובלה דרום אמריקאי טיפוסי, גם זה היה מלא בציפייה, שברון לב, חרדה, המתנה מתוחה וסוף מתוק.

הגיבורים של הסיפור הבטיחו פעם אחר פעם שייפגשו, וכוחות הרשע התורניים ניסו למנוע זאת. פעם היו אלה הפוליטיקאים ומחרימי ישראל, פעם הג'יהאד והמלחמה הבלתי נגמרת שלו במדינה. אולם לטלנובלה הזו יש סוף טוב (כרגע לפחות), כי לא רק שליאו מסי ירד מהמטוס והגיע למלון, הוא גם הצהיר שהוא כאן כדי לשחק.

מזה כמה שבועות שאוהדי ארגנטינה בארץ התחילו להתארגן, הוציאו את הדגלים ואוסף החולצות הבלתי נגמר, הביאו תופים, הבטיחו לעשות שמח וקיימו. חבורה של כמה מאות מהם התאספה אתמול מחוץ למלון הילטון, שרה, רקדה ועשתה הרבה רעש בהמתנה מתוחה לאלילים שירדו מהאוטובוס.

עבדכם הנאמן שעובד במשחק הזה יחד עם כמה רשתות רדיו מארגנטינה, מצא את עצמו יחד עם ים של עיתונאים ואמצעי תקשורת מכל העולם, כלוא בפינה קטנה שיועדה לנו. הרבה לחץ ניכר על חברת ההפקה עם הפנים למשחק והדיסטנס היה טוטאלי. כל מגע עם שחקני הנבחרת לא היה אפשרי, לא ניתנו ראיונות. בשדה התעופה קבלת הפנים היה של המארגנים בלבד. לטובת הציבור והעיתונאים הופץ, ע"י דוברות קומטק, לינק לראות את הירידה של השחקנים מהמטוס, ותמונות רבות יחד עם סילבן אדמס ודניאל בן נעים.

במלון עצמו האווירה הייתה מתוחה ואנשים רבים ניסו להיכנס בכדי לזכות בשנייה אחת ליד מסי וחבריו. אולם הגישה הייתה חסומה על ידי צבא גדול של מאבטחים, מקומיים ומחו"ל, שמנעו כל מגע עם הנבחרת. סיפורים רבים רצו בלובי של המלון על אנשים שהזמינו חדר ב-2,500 ש"ח ללילה על מנת להיות במלון עם נבחרת ארגנטינה ואולי לזכות לתמונה עם מסי. אחרים הזמינו מקום בספא בכדי לקבל גישה כזו או אחרת ללובי. "בתחבולה תעשה לך מלחמה" ועבור חתימה של האליל מספר 10, כל הדרכים כשרות.

למסיבת העיתונאים הגיע המאמן ליאונל סקלוני יחד עם איש התקשורת והמתורגמן. צבא העיתונים שהצטופף בחדר הקטן שאל את מאמן ארגנטינה בעיקר מי ישחק מחר ולמה: סרחיו אגוארו, פאולו דיבאלה, ומסי כמובן. סקלוני נראה עייף אך ענה בסבלנות רבה שטרם החליט וכי הוא רוצה לראות איך התאוששו השחקנים מהמשחק מול ברזיל.

למען האמת, התקשורת הארגנטינאית מתייחסת למשחק באפטיות משהו והוא לא הכי מעניין כרגע את הקהל מעבר לים. סוף השנה מתקרב, ובארגנטינה מדובר בחודש לחוץ מאוד, צריך לסיים הכל לפני דצמבר כי אז מתחיל הקיץ ואין עם מי לדבר. נבחרת ארגנטינה שאלתם? את הרחוב הארגנטינאי מעניין כרגע הרבה יותר הגמר של ריבר פלייט בגביע הליברטדורס מול פלמנגו בשבוע הבא (מתקיים בלימה, בירת פרו) מאשר משחק הידידות הזה.

ידידות? לא ממש. אין ידידות בכלל בין שתי הנבחרות האלו. נכון ששחקנים רבים מכירים ואפילו חברים, אבל מדובר בקלאסיקו הכי ותיק בעולם הכדורגל בכלל ובדרום אמריקה בפרט. היריבות בין אורוגוואי לארגנטינה מרה וארוכת שנים והמשחקים בין שתי הנבחרות הניבו משחק חזק, מחוספס ולפעמים די אלים.

מקצועית, זה משחק האימון האחרון לפני מוקדמות המונדיאל בקטאר 2022, ובזמן שבאורגוואי יש צוות מקצועי ותיק, סגל מנוסה ושלד מסודר, בארגנטינה סקלוני טרם מצא לגמרי את הדרך והשיטה בה הוא רוצה לשחק עם הנבחרת. גם סגל השחקנים עדיין אינו יציב, עבור שחקנים מסוימים זו ההזדמנות האחרונה להיכנס לרוטציה ולהטביע חותם, כך שבהחלט מדובר במשחק מעניין ומרתק.

ומה עם האוהדים? הם קיבלו אתמול מנה ראשונה ובהחלט נראה שיש תיאבון עצום לקראת המשחק היום. תהלוכה של אוהדי ארגנטינה צפוייה להתקיים עם מאות (מישהו אמר אלפי?) אוהדים מהדולפינריום לכוון בלומפילד, דגלים הוכנו, בלונים נקנו והחגיגה תהיה ללא ספק תכלת לבן.