סוף טוב: נמצא המימון לניתוח של אקס בית"ר

כוכב טרבזונספור נרתם לעזרתו של עמנואל סאני. סיפור מרגש

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  25.11.19 - 14:53

תגיות: עמנואל סאני

תחילת כתבה

יש זרים שהיו פה לרגע ומהר מאוד שוכחים אותם, אבל את הסיפור הבא על עמנואל סאני, שהיה בבית"ר י-ם רק שלושה שבועות, קשה מאוד לשכוח. הבטחה גדולה, מבחנים בצ'לסי ובלאציו, חתימה אצל מנחם קורצקי ופרישה, בגלל שאין מי שיממן את הניתוח שיגאל אותו מייסוריו. סיפורו העצוב של כישרון ניגרי שאהב כדורגל, אבל הגוף שלו לא נתן לו לממש את הפוטנציאל.

בגיל 26, כנראה שאקס בית"ר חשב שיהיה במקום אחר. החלוץ המהיר היה טכני בצורה בלתי רגילה וסומן כאחד הכשרונות הכי גדולים בדורו בניגריה. בגילאים צעירים, סאני נבחר למצטיין אליפות העולם לנערים עד גיל 17, כולל שערים שהכניסו אותו לפנקסים של הסקאוטים במועדונים הגדולים בעולם. עד כמה היכולת בטורניר הרשימה, סאני בלט יותר מכוכבים כמו ניקולאס טאלגפיקו ואיסקו, שהיו אז אנונימייים.

משם, החלוץ עבר לאקדמיה של לאציו, שם חנך אותו החלוץ הצרפתי האגדי, לואי סאהה, אבל כבר אז החלו הכאבים ברגל, שמנעו ממנו לשחק.
 
"היו לי בעיות של כאבים ברגליים, גם בגילאי נוער", סאני סיפר בראיון הפרישה שלו, "לעיתים קרובות לא עליתי למחצית השניה כי היה לי כאבים שהיה לי קשה לשאת אותם. אחרי אליפות העולם לצעירים לא יכולתי לשחק יותר כי סבלתי מכאבים, אז עצרתי את הקריירה שלי. גם בלאציו לא ממש רצו לטפל בי, אז הפסקתי לשחק".

אחרי שנת הפסקה מכדורגל, סאני הגיע ב-2014 לבית"ר י-ם בחוזה עם אופציית יציאה, בה הקבוצה מהבירה השתמשה כדי להשתחרר מההסכם עימו כעבור 3 שבועות בלבד ואחרי הופעה אחת בלבד. אחרי בית"ר י-ם, סאני עבר לתקופה קצרה לאוסקרשאמס השבדית, ומאז, 4 שנים אחרי הוא ללא קבוצה.

"אני סובל מכאבים ברגליים שמשפיעים לי על היום. אני בוכה כמעט כל יום מכאבים ורק רוצה שהם יפסיקו", הוא מספר, "יצרתי קשר עם שחקנים ניגרים בינלאומיים שיעזרו לי כלכלית לשאת את הניתוח, אבל לא קיבלתי תשובה. חזרתי לאנונימיות, בלי עבודה ובלי כלום".

"רציתי ללמוד באקדמיה, אבל לא היה לי את האמצעים שיעזרו לי ללמוד. רציתי להמשיך לשחק כדורגל, אבל אין לי כסף לעבור את הניתוח שיעזור לי להתגבר על הכאבים, אז נגזר עליי לפרוש וגם להתמודד עם אותם כאבים בלי טיפול אמיתי".
 
"יש אפשרות שלעבור ניתוח יוכל לעזור לי, אבל אין לי כסף לשלם עליו", הוא סיפר, "כשהייתי בלאציו, הם סירבו לשאת בעלויות של הניתוח, ומאז נשארתי עם הכאבים. חשבתי לכתוב ספר על הסיפור שלי, אבל אף אחד לא האמין בפרויקט שלי ובסיפור שלי, אז הוא ננגז".

חמישה ימים אחרי שחשף את סיפורו, אוגני אונאזי, כוכבה של טרבזונספור, שלח לסאני הודעה מרגשת, בה הודיע לו: אממן את הניתוח שלך כדי שתוכל לחזור לשחק כדורגל. "קיבלתי שיחת טלפון מאונזי ששיחק איתי בניגריה והוא אמר ששילם 1.4 מיליון נאירות (מטבע ניגרי) כדי שאעבור ניתוח", סאני סיפר ולמעשה חזר בו מהודעת הפרישה, "אני אעבור ניתוח בדצמבר ואחזור לשחק כדורגל"

כעת סאני יעבור תקופת החלמה של חצי שנה, שלאחריה הוא צפוי לחזור למגרשים. אם הוא ימצא קבוצה שתהמר עליו, היא בוודאי תקבל שחקן מלא במוטיבציה וכישרון להוכיח את עצמו.