הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בא מכאב: הסיפור על פאטי שלא הכרתם

הפציעה שאיימה לסיים את הקריירה של היהלום של ברצלונה

מור רכס  11.12.19 - 14:08

תגיות: אנסו פאטי

"קשה לי להסביר לכם את הכאב הזה. לאו דווקא מבחינת מילים. באותו יום אני זוכר רק את הכניסה הקשה, הנפילה על הדשא וזהו. אחרי כמה שניות פשוט התעלפתי, הגוף לא הצליח לעמוד בסבל. כשאתה ילד אתה עדיין לא מבין כלום וגם הרופאים לא ממש משתפים אותך, אך שיצאתי מחדר הניתוח וראיתי את הבעות פניהם של משפחתי כבר חשבתי שזה הסוף".

כולנו כבר מכירים את אנסו פאטי, היהלום התורן של בארסה. תופתעו לגלות, אך עוד כשילד הפלא היה רק עוד "ילד רגיל" ב-לה מאסיה, הוא כבר נפרד מכר הדשא האהוב והמוכר לפני שהכל התחיל. היה זה בשנת 2014 בדרבי של קטלוניה מול נערי אספניול.

כיאה לקרב על השליטה העירונית, המשחק התחמם כבר בתחילתו, התחמם עד שהגיע לנקודת רתיחה. כניסה קטלנית ברגלו של הילדון הותירה אותו שרוע וחבול על הקרקע, סובביו תפסו את הראש והחלו לבכות. פאטי איבד את ההכרה והובהל במהירות לבית החולים.

"הרגל שלי נשברה בשני מקומות שונים, העצם יצאה מהמקום לחלוטין, כך לפחות אמרו לי לאחר הניתוח. במשך שנה שלמה לא נגעתי בכדור, התרכזתי רק בשיקום המפרך", פאטי סיפר, "ההורים שלי כבר הפנימו שלא אחזור לשחק כדורגל אבל לי לא היה ספק. היום אני יודע שהתקופה הזאת רק חיזקה אותי ובנתה לי את האופי".

כפי שכולנו יודעים אותה תקופה שחורה כבר מזמן מאחוריו של פאטי, עכשיו זה הזמן שלו לפרוח, אחרי שהפך לכובש הצעיר ביותר בתולדות בארסה בליגה ולשחקן הצעיר בתולדות המועדון בצ'מפיונס, אמש פאטי חתם באותיות של זהב עוד ציון דרך היסטורי עם שער הניצחון מול אינטר בסאן סירו - הכובש הצעיר בתולדות ליגת האלופות ( 17 שנים ו-40 יום ).

אותה פציעה איומה כבר מזמן בגדר היסטוריה, עכשיו הגיע זמנו של הילדון לכתוב את שמו בדפי ההיסטוריה.

לעוד סיפורים על הכדור של מור רכס - לחצו כאן