הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זעם באא"ק על גרינפלד: "קופחנו בגדול"

הישראלי עמד במרכזה של סערה ביוון: "עדיף היה שופט יווני"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.20 - 22:51

(בווידאו: אחד מהאירועים מעוררי המחלוקת ביוון)

כחלק משיתוף הפעולה שעליו פורסם בערוץ הספורט לראשונה, התאחדות הכדורגל היוונית הזמינה את שירותיו של השופט הבינלאומי הישראלי מדרג העילית, אוראל גרינפלד, לשפוט את אחד מהמשחקים הכי רגישים בליגה היוונית: פאוק סלוניקי מול אא"ק אתונה.

הנציג הישראלי עמד במרכזו של קרב הצמרת, שסחף אחריו סערת שיפוט גדולה בעקבות שלושה אירועים מעוררי מחלוקת. ראשית, המשחק הוכרע מפנדל בדקה ה-67 לטובת פאוק, לאחר ספק עבירה במרכז הרחבה, אולם באא"ק אתונה היו שטענו שעוד קודם לעבירה שגרמה לפנדל, אחד משחקני ההתקפה של פאוק דחף שחקן הגנה, מה שאמור היה לעצור את המהלך עוד לפני השריקה לפנדל.

מלבד אותו מקרה, לטענת אנשי אא"ק אתונה היו עוד שני אירועים שנויים במחלוקת. בראשון, שני שחקני פאוק ניסו להרחיק כדור וספק נגעו בידם, כשלאחר אותה התקפה, חלוץ הצהובים-שחורים ספק הוכשל בתוך הרחבה - בשני המקרים, גרינפלד עם עזרה של שופטי ה-VAR, בחר שלא לפסוק פנדל.

מלבד אותו אירוע הייתה עוד תקרית שנויה במחלוקת. כשווארנייש, חלוץ אא"ק אתונה, ביצע מספרת ממנה הכדור ניתז אל ידו של בלם פאוק בצורה לא מכוונת, במה שעורר את זעם של שחקני אא"ק אתונה. בסיום, הצהובים שחורים נותרו ב-9 שחקנים אחרי שני כרטיסים אדומים מוצדקים בתוספת הזמן.

באא"ק אתונה שזעמו על האירועים הוציאו הודעה רשמית נגד ההתאחדות: "שופט יווני היה בוודאי מבצע פחות טעויות. אנחנו לא מבינים על פי איזו אמת מידה יו"ר ההתאחדות בחר את גרינפלד. קופחנו בגדול".