משהו עובר עליו? מאיוקה: "אגיע למכבי ת"א"

בזמביה חוששים למצבו הכלכלי והנפשי של החלוץ ואקס הצהובים

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.01.20 - 21:18
תחילת כתבה

קצת קשה לדעת איך להתייחס לסיפור כזה. בזמביה דווח היום (שלישי) כי עמנואל מאיוקה, לשעבר שחקנה של מכבי תל אביב והפועל רעננה, נמצא במצב כלכלי קשה ועל סף התמוטטות עצבים. החלוץ ניסה להרגיע ובראיון לתקשורת המקומית אמר: "אני מאוכזב מכם אנשי התקשורת, הכל יצא מפרופורציות. אני ממש לא לחוץ, עדיין יש לי את המכוניות שלי, הבתים שלי, והשקעתי עם הכסף בצורה טובה".

אולם זה לא הדבר הכי מוזר שנאמר בראיון הזה, שכן מאיוקה אף הצהיר מה היעד הבא שלו בקריירה המקצועית: "כרגע אין לי חוזה, אבל אני אגיע למכבי תל אביב בישראל, הסוכן שלי דואג לזה. אז לפחות נתתי לכם משהו לדבר עליו".

לנוכח האמירות והפרסומים השונים לגבי החלוץ, בזמביה פתחו בקמפיין לתמיכה בשחקן עם הכותרת Help_Mayuka#, שכן במדינתו מאמינים כי מדובר בבעיית שתייה חמורה ואף בדיכאון. "הוא פעם היה הגאווה שלנו, היום הוא מושא ללעג. אנשים רגילים מקבלים החלטות לא טובות, והוא כנראה דוגמא טובה לכך", נכתב בקמפיין.

כזכור, מאיוקה שיחק עם מכבי תל אביב בין השנים 2008-2010 וכבש שמונה שערי ליגה. לאחר מכן הוא עבר דרך יאנג בויז השווייצרית, סאות'המפטון ומץ. בעונת 2017/18 הוא שיחק בשורות הפועל רעננה, אך לא הרשים. בשנת 2012 הוא זכה יחד עם נבחרת זמביה באליפות אפריקה.