הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"קינדה יהיה המנוע של קנזס סיטי בהתקפה"

רגע לפני תחילת העונה, בארה"ב ערכו היכרות עם אקס בית"ר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.20 - 18:35

בעוד פחות משבוע תחל קנזס סיטי את אימוניה לקראת עונת 2020, ובארה"ב כבר החלו לערוך היכרות ראשונית עם הפנים החדשות של המועדון - גדי קינדה. "קינדה הוא אולי שם חדש בקנזס סיטי, אבל הקשר הוורסטילי כבר הכה גלים כאחד השחקנים הטובים הישראל", כתבו על אקס בית"ר ירושלים באתר הרשמי של המועדון מה-MLS, והציגו לראווה שמונה דברים שכדאי לדעת עליו.

"קינדה נולד באדיס אבבה שבאתיופיה ועלה עם משפחתו היהודית לישראל - שם גדל בעיר הנמל, אשדוד, והצטרף לאקדמיה של המועדון", נכתב על קינדה. "הוא העביר שבע עונות וחצי כשחקן מקצועני באשדוד והפך לשחקן הרכב ב-2013, כשלאחר מכן צורף לבית"ר בפברואר האחרון. ב-12 החודשים האחרונים, קינדה פתח ב-30 מ-31 משחקים במדי בית"ר וביסס עצמו ככוכב בישראל".

"הנוכחות של קינדה בבירת ישאל השתלמה לבית"ר ירושלים", המשיכו להחמיא לקשר בקנזס סיטי. "אחרי שסיימה את העונה אשתקד במקום ה-11, טיפסה הקבוצה עד למקום השלישי בעונה הנוכחית, ואף זכתה בגביע הטוטו לאחר שניצחה את מכבי ת"א. מדובר בקשר אמצע שיכול גם לשחק בכנפיים ומתגאה במוח התקפי במיוחד".

מנהלה המקצועי של קנזס סיטי, פטר ורמס, הוסיף בנוגע לתפקידו של קינדה: "הוא שמונה קלאסי, שממוקם במרכז ויכול לשחק גם באגפים. הוא יהיה המנוע של החלק הקדמי שלנו. האחריות ההגנתית מוטבעת בו, ויש לו נטיות התקפיות טובות מאוד. אני מצפה שהוא יסתגל כראוי לכדורגל שלנו ואנחנו כבר מחכים שיצטרף לקבוצה".

"קינדה הפך לשחקן האתיופי השלישי ב-MLS, אך הראשון בשורות קנזס סיטי", המשיכו לחקור אודותיו של קינדה באתר הרשמי. "במקביל, קינדה הוא גם הישראלי הראשון שמצטרף לספורטינג". לטענת ורמס, העיתוי בו הוא מגיע הוא יתרון משמעותי לקבוצה: "לפעמים קשה לצרף שחקן בשלב כה מאוחר ואז הוא מפסיד את קדם העונה. זה פוגע בכושר והתאמה לתכנית המשחק, אבל יותר מכך, זה פוגע בקשרים עם החברים לקבוצה".