בקהאם חולם בוורוד: הסיפור של אינטר מיאמי

הצעות לקבאני ומודריץ', כיסים עמוקים ושאיפות גבוהות מאוד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.02.20 - 08:44
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

דייויד בקהאם באמת כבר טעם את הכל. הוא היה כדורגלן על, אלוף אירופה ואנגליה, חלק מהזוג המלכותי של עולם הפופ בשנות התשעים, ולימים הפך גם לכוכב פרסומות ומותג מבוקש מחוץ למגרש. בגיל 44, הוא מכוון למטרה חדשה: הרצון להיות בעלים. בקהאם, היום איש עסקים, מוביל את אינטר מיאמי: מועדון שנוסד בסה"כ לפני שנתיים, ובעוד פחות מחודש יערוך את הופעת הבכורה שלו בליגת ה-MLS האמריקנית.

חשוב להדגיש: בקהאם אינו הבעלים היחידי. הוא אמנם מונה באופן רשמי כ"נשיא המועדון", אבל הוא הפנים היפות של קבוצת ניהול, שכוללת יחד איתו אנשי עסקים דוגמת מרסלו קלאורה, האחים חורחה וחוזה מאס ומסאיושי סון היפני, כולם אנשי עסקים מרופדים היטב מתחום ההיי טק.

המינוי הראשון שלו היה לתפקיד המאמן, שם בחר בדייגו אלונסו, בן גילו של בקהאם, שרשם קריירה מרשימה כשחקן, בה שיחק בקבוצות כמו ולנסיה, אתלטיקו מדריד ומלאגה. כמאמן, זכה אלונסו בקלאוסורה של מקסיקו עם פאצ'וקה, פעמיים בליגת האלופות של צפון אמריקה (איתה ועם מונטריי), וסיים במקום השלישי באליפות העולם לקבוצות ב-2017. אלונסו אמר על בקהאם: "הוא אדם נחמד וצנוע, שיוכל להעניק לנו המון ניסיון. יש לו השפעה וקשרים שיוכלו לעזור למותג הזה להתקדם".

כעת, ניגשים אל מלאכת בניית הקבוצה, ושם מכוונים לטווח הארוך, בעיקר דרך שני שמות גדולים: לוקה מודריץ' ואדינסון קבאני. הקרואטי, שרק לפני שנתיים זכה בכדור הזהב, מסיים חוזה בריאל מדריד בשנת 2021, וע"פ הכתבה שהתפרסמה הבוקר ב"מארקה", מיאמי כבר הציעה לו שכר כפול מזה שהוא מרוויח כעת בבירת ספרד. אחרי קבאני הקבוצה רודפת כבר זמן מה, ואף יותר לאחר שהמו"מ שלו עם אתלטיקו מדריד עלה על שרטון.

לעיר מיאמי יש לא פחות מארבעה מותגי ספורט גדולים: ההיט מהכדורסל, המרלינס מהבייסבול, הדולפינס מהפוטבול והפנתרס מההוקי. התחרות שתעמוד בפני בקהאם ושותפיו תהיה אדירה, אבל הכיסים עמוקים - ומי כמו בקהאם יודע להתמודד עם אתגרים, גם כאלה שאף אחד לא חשב שיעמוד בהם. יהיה מעניין.