בולדוזר: המהפך של מנספורד בבלקפול

12 שחקנים, מאמן חדש וערפל תקשורתי. השינוי של אקס מכבי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.03.20 - 16:24

תגיות: בן מנספורד

תחילת כתבה

כל מה שתשאל במכבי ת"א, יגיד שבן מנספורד היה מהאנשים שעיצבו את המעצמה הצהובה מחדש. הניהול מאחורי הקלעים, הבקיאות בשוק השחקנים והניהול של המנכ"ל האנגלי, היוו את הבסיס לתוצאות שאנחנו רואים מהקבוצה של ולדימיר איביץ' היום.

בתחילת העונה, מנספורד עזב את קרית שלום לטובת בלקפול מההליגה השלישית בטיבה באנגליה. נכון, אומנם מדובר במועדון עם עבר מפואר, אבל עם הווה די מדשדש. חצי שנה אחרי העזיבה, וכבר אפשר לראות את השינויים המשמעותיים שמנספורד חולל בקבוצה הכתומה. מבט לתוך השינויים של האנגלי, שנותנים הצצה נוספת לדפוס העבודה שמאפיין אותו.

12 שחקנים הצטרפו: יש מהפכות, ויש מהפכות. מרגע שהגיע, מנספורד הבין שעם הסגל הנוכחי בלקפול לא ממש תגיע רחוק. אז מה הוא עשה? ניצל את קשריו עם סוכנים שונים וצירף לא פחות מ-12 שחקנים, שינוי של הסגל מן הקצה אל הקצה. על אף אחד בלקפול לא שילמה דמי העברה. חלק מהשחקנים הגיעו בהשאלה, כשכולם הגיעו מהשוק האנגלי.

החלפת מאמן: סימון גרייסון, העומד על הקווים של בלקפול, היה בתחילת העונה אחד מהדמויות האהובות בבלומפילד (שם האצטדיון של בלקפול). שבעה חודשים אחרי שחזר ודווקא אחרי שמנספורד נתן לו גיבוי, האנגלי החליט לפטר אותו אחרי הרכש המאסיבי שביצע בגלל חוסר שביעות רצון שהקבוצה רק במקום ה-13. השבוע מנספורד מינה מחליף מפתיע: ניל קריצ'לי. אם השם הזה מוכר לכם, אז מדובר במאמן של ליברפול עד גיל 23. קריצ'לי הדריך את ליברפול במשחק הגביע מול אסטון וילה (הפסד 5:0), כשקלופ והכוכבים נדדו לגביע העולם למועדונים. כעת, הוא קיבל צ'אנס משמעותי כמאמן בוגרים, כשמנספורד מאמין שהוא והמועדון יוכלו לצמוח יחד.

מתקן האימונים שודרג, מדיניות אין ראיונות במועדון: מדובר בתהליך שהתחיל עוד לפני הגעת מנספורד והמנכ"ל למעשה סיים אותו. האנגלי שידרג משמעותית את המתקנים, דאג לסטריליות במתחם האימונים (מישהו אמר בד יוטה?) והכל כדי לשמור על סביבה סטרילית. גם מבחינת ראיונות, נראה שמנספורד מנהיג את מה שהנהיג במכבי ת"א. שחקני בלקפול כמעט לא מתראיינים, כשגם מנספורד עצמו דיבר פעמיים בלבד מול התקשורת - בעת מינויו, ואחרי הזעזוע על הקווים.

כרגע, בלקפול רק במקום ה-13, כשמאז שהמנכ"ל מונה הקבוצה ספרה רק 6 ניצחונות ב-20 משחקים, מה שהוביל לשינוי הגדול. בכל מקרה, אפשר לראות שמנספורד ממשיך באותה הדרך שנהג במכבי ת"א גם בקבוצתו החדשה. האם זה יעזור להגיע לאותן תוצאות? נחכה ונראה.