"המצב דרמטי, בלתי אפשרי שיחזרו לשחק פה"

דינו מנגין, אגדת כדורסל, על הימים הנוראים שעוברת איטליה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.03.20 - 13:24
תחילת כתבה

בעוד החיים בישראל יצאו לחלוטין משגרה, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, באיטליה מדובר באסון לאומי של ממש. ארץ המגף היא המדינה האירופית שנפגעה יותר מכל מהווירוס עד היום, כאשר מניין המתים עומד על קרוב ל-3,000 בני אדם. טרגדיה איומה.

באופן טבעי, גם הספורט האיטלקי נעצר לחלוטין. החיים עצמם הם המאבק האמיתי כרגע. כדי לנסות לשפוך קצת יותר אור על הימים הנוראים שעוברים על המדינה, התראיין ל"חדשות הספורט" אגדת הכדורסל, דינו מנגין, שלא נשמע אופטימי במיוחד לגבי העתיד הקרוב.

כשנשאל על האפשרות שיחזרו לקיים אירועי ספורט באיטליה באזור חודש מאי, מנגין לא נשמע כמי שמאמין באפשרות הזו: "זה יותר מדי אופטימי. אנחנו בסוף מרץ והמצב דרמטי. זה נראה כאילו אנשים מדברים ולא מודעים למצב. לדעתי זה בלתי אפשרי שהם יחזרו לשחק או להתאמן כל כך מהר. כרגע, זו חוסר אחריות לתת לשחקנים לצאת לשחק ולגעת אחד בשני, זה דבר מטורף - מאוד מטורף".

"אלו רגעים קשים מאוד, ואנחנו צריכים את כל התמיכה שאנו יכולים לקבל, גם מחוץ לאיטליה, כי המצב דרמטי", הדגיש מי שנחשב לאחד השחקנים הגדולים אי פעם ששיחקו באירופה והוסיף: "כל יום נהיה גרוע יותר. יש לנו קרוב ל-3,000 חולים חדשים בווירוס. איבדתי את אחד מהחברים הקרובים שלי. הוא היה בן 65, הוא חלה ונפטר לפני כמה ימים".

ומה הלאה? "המצב מאוד מתוח, כולם מחכים לחדשות טובות וחיוביות אבל הדבר הכי בטוח הוא להישאר בבית, ולא לצאת", סיכם מנגין, "להישאר בבית זה לא קל, אבל למזלי יש לי את את אשתי קטרינה, את הכלב הקטן שלי פיפה, וטלוויזיה וטלפון לשמור על קשר עם חברים. אנחנו שולחים אחד לשני מסרים חיוביים בווטסאפ כדי לשמור על המורל שלנו גבוה ככל שאפשר".