"המופלאים": ההישג ששייך רק לשמונה שחקנים

זידאן ורונאלדיניו ברשימה. מסי ורונאלדו יכולים רק לחלום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.03.20 - 18:08
תחילת כתבה

ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו הם ללא ספק שניים מהכדורגלנים הגדולים בתולדות המשחק, אם לא הטובים ביותר. אבל עם כל הכבוד לרשימת התארים המכובדת שהארגנטיני והפורטוגלי השיגו, ישנו דבר אחד ששניהם לא הצליחו לרשום ברזומה - "זכייה משולשת".

כוכב ברצלונה והפנומן של יובנטוס אמנם זכו בליגת האלופות ובכדור הזהב יותר מפעם אחת, אך מעולם לא הניפו את גביע העולם. לעומתם, שמונה שחקני עבר עשו זאת. מדובר בבובי צ'רלטון, גרד מולר, פרנץ בקנבאואר, פאולו רוסי, קאקה, רונאלדיניו, ריבאלדו וזינדין זידאן.

שחקן אגדי אחר שרק התקרב לשלושת התארים הוא רונאלדו הברזילאי. החלוץ הפנומנלי אמנם זכה במונדיאל ובכדור הזהב, אבל פספס זכייה בליגת האלופות. אגדה נוספת שפספס את ההישג הוא פאולו מאלדיני שאמנם זכה חמש פעמים בליגת האלופות, אבל לא בשני התארים הנוספים.

שמות נוספים שראוי להזכיר הם של הבלמים סרחיו ראמוס ופאביו קנאברו. הספרדי טעם זכיות במונדיאל ובליגת האלופות, אך לא בכדור הזהב, תואר בו זכה האיטלקי בשנת המונדיאל (2006), אבל מעולם לא הניף את הגביע בעל האוזניים הגדולות.

מרקו ואן באסטן ומישל פלאטיני אמנם זכו, כל אחד, שלוש פעמים בכדור הזהב אבל לא הצליחו להוביל את הולנד וצרפת לזכייה בגביע העולם. קארל היינץ רומיניגה, שזכה פעמיים בכדור הזהב, הפסיד יחד עם גרמניה ב-1986 לארגנטינה של דייגו מראדונה, שלא נהנה מהצלחה במפעל האירופי.

לא נשכח את צ'אבי ("אני לא זוכה בכדור הזהב, אני מייצר את הזוכים") ואנדרס אינייסטה שנהנו מהצלחות אדירות בברצלונה והנבחרת, אבל לא זכו לשים את היד על התואר האישי היוקרתי ביותר.