הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוסיה וקטאר שיחדו כדי לארח את המונדיאל?

סערה בכדורגל העולמי: כתב אישום הוגש ע"י התובע האמריקאי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.04.20 - 08:39

אם לא היה לכם מספיק סוער עד עכשיו, אז הנה לכם סערה חדשה בכדורגל העולמי: התובע האמריקאי האשים הלילה (שלישי) את רוסיה וקטאר במתן שוחד, זאת על מנת לקבל את זכויות אירוח המונדיאלים ב-2018 וב-2022.

לא מעט אנשים יטענו שמדובר בהאשמה לא כל כך מפתיעה, אך כעת הדברים כתובים שחור על גבי לבן, בכתב אישום אשר הוגש נגד שלושה בכירים בגופי תקשורת שונים ונגד חברות שיווק ספורט אשר הואשמו בשוחד, הונאה והלבנת הון בכל הנוגע להבטחת זכויות השידור של המונדיאלים במדינות.

כזכור, ההצבעה על אירוח המונדיאל התקיימהב-2010, אז רוסיה גברה על אנגליה, ספרד/פורטוגל והולנד/בלגיה. קטאר, שהשקיעה הון תועפות כדי לארח את האירוע הגדול, חלפה על פני אותה ארה"ב ש"נקמה" בה כעת.

בחשיפה נכתב ששני בכירי פיפ"א מדרום אמריקה נתפסו במצלמות כשהם מוכרים את הצבעותיהם ומקבלים כסף מהקטארים. אחד מהם הוא חוליו גרודונה הארגנטינאי, שמת ב-2014. השני היא ניקולאס לאוס, שמת ב-2019, בזמן ששהה במעצר בית. החשוד השלישי הוא ריקרדו טשיירה, יו"ר ההתאחדות הברזילאית בעבר, שמסתתר במולדתו אשר אינה מחוייבת להסגיר לארה"ב.

בכל הנוגע לאירוח של רוסיה, החשוד המרכזי הוא ג'ק וורנר מטרינידד וטובגו. בכתב האישום נאמר כי הוא קיבל 5 מיליון דולר על מנת להטות את ההצבעה לטובת הרוסים, כשהכסף הועבר אליו בכמה דרכים שונות - חלק דרך חברות אמריקאיות שביצעו שירות עבור רוסיה במהלך הגשת ההצעה לאירוח. החשוד החמישי והאחרון, הוא רפאל סאלגרו מגוואטמלה, שכבר הודה באשמת קבלת שוחד בגובה מיליון דולר כדי להצביע עבור רוסיה.