דרך חזרה: מתי יחודשו הליגות הגדולות?

קבוצות הבונדסליגה החלו להתאמן, באיטליה מקווים לחזור לשגרה בסוף החודש הבא ובאנגליה מתכננים ישיבת חירום גורלית בשישי. תמונת מצב לגבי חידוש הליגות הגדולות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.04.20 - 18:25
תחילת כתבה

מתי נחזור לראות ולשחק כדורגל? שאלת המיליון. על פי דיווח בספרד היום (שלישי) המפעלים האירופיים עתידים לחזור רק בחודש אוגוסט מה שנותן לליגות המקומיות מרווח נשימה לסיים את העונה. לצד הציפייה לחזרת הכדורגל הישראלי, כולם מחכים לראות שוב על המסכים את חמש הליגות הגדולות. כמובן,שכל הליגות יחזרו ללא קהל, וכרגע מדובר בהשערות בלבד נוכח הקורונה, אבל אלו התאריכים המסתמנים לחזרת הליגות הגדולות.

ליגה ספרדית (11 מחזורים לסיום)
המדינה נמצאת כרגע במצב חירום עד ה-26.4, אבל רואים ירידה ניכרת ברמת התחלואה בשבוע האחרון. בכל מקרה, נראה שהליגה עדיין לא מוכנה: ריאל סוסיאדד לדוגמא רצתה לחזור לאימונים, אך משרד הבריאות אסר עליה. נשיא ההתאחדות, חאבייר טבאס סימן שלושה תאריכי חזרה אפשריים ל'לה ליגה': 29 במאי, 6 ביוני או 28 ביוני. כמו כן, המטרה המוצהרת של טבאס היא סיום הליגה באוגוסט כדי לא לפגוע בהכנות לעונה הבאה.

ליגה אנגלית (9 מחזורים לסיום)
הנהלת הפרמיירליג הודיעה לפני עשרה ימים שהליגה לא תחודש עד הודעה חדשה. ההערכות בבריטניה, שם אחוזי התחלואה והתמותה עלו בימים האחרונים הן שהליגות הנמוכות יחזרו לפעילות ב-6 ביוני. ביום שישי הקרוב תתכנס הנהלת הליגה לישיבת חירום ותגבש אפשרויות לחזרת הפרמיירליג. בנוסף, על פי דיווחים בממלכה יש אפשרות שכל המשחקים עד לסיום העונה יתקיימו באמטדיון וומבלי.

ליגה איטלקית (9 מחזורים לסיום)
ג'וזפה קונטי, ראש ממשלת איטליה, הכריז שמצב החירום במדינה יימשך עד ה-3 במאי והקבוצות מתכננות לחזור לאימונים יום למחרת, לפי דברי יו"ר ההתאחדות האיטלקית. לכן, ב-27 לאפריל הן ינסו להתחיל בדיקות לכל עובדי המועדון כדי להבטיח את שלומם של כל העובדים ברגע החזרה המיוחל. הכוונה באיטליה היא לחדש את הליגה ב-31 במאי, לקיים מחזור בכל שלושה ימים ולסיים את העונה ב-12 ביולי.

ליגה צרפתית (10 מחזורים לסיום)
מצב התחלואה בצרפת נמצא בשיא ולכן הצרפתים ממש לא ממהרים לחזור למגרשים, כאשר הנשיא עמנואל מאקרון האריך את מצב החירום במדינה עד ל-11 במאי. הלאקיפ מדווח כי עונת 2020/2021 אמורה להתחיל ב-23 באוגוסט, ולפיכך הרעיון של קברניטי מנהלת הליגה הצרפתית היא לסיים את עונת 2019/20 ב-25 ביולי לכל המאוחר. עקב כך, יש שני תאריכים אפשריים לחידוש העונה הנוכחית: ה-3 ביוני או ה-17 ביוני. אם תחודש הליגה, היא תהיה כמובן ללא קהל.

ליגה גרמנית (9 מחזורים לסיום)
הבונדסליגה עשויה לחזור ב-9 מאי, מכיוון שגרמניה נמצאת במצב הבריאותי הטוב ביותר מבין חמש המדינות. כל הקבוצות במדינה כבר החלו אימונים קבוצתיים במסגרת ההגבלות, ועובדות בעיקר על חזרה לכושר של השחקנים. נדמה כי הכדורגל הגרמני יהיה הראשון לחזור למגרשים, כשהמטרה היא לסיים את העונה עד סוף יוני, ללא קהל ועם מספר מצומצם מאוד של עובדים בשטחי האצטדיונים.