"רונאלדו הברזילאי עדיף על כריסטיאנו"

חלוץ העבר האיטלקי כריסטיאן ויירי לקח צד. וגם: כמה מחשבות על הארי קיין

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.20 - 19:32
תחילת כתבה

תקשורת הספורט בכל רחבי העולם מחפשת דרכים להישאר עם הראש מעל המים בימים שבהם אין בעצם ספורט - וב"דיילי מייל" הבריטי הגיעו עד לכריסטיאן "בובו" ויירי, חלוצה האגדי של נבחרת איטליה. הסקורר לשעבר העניק ראיון נרחב ואף התבקש לערוך השוואה בין שניים מהגדולים שידע המשחק.

ויירי שאת שנותיו היפות ביותר בקריירה העביר במדי אינטר, חלקן לצד רונאלדו הברזילאי, נשאל איזה רונאלדו טוב יותר - זה שאיתו שיתף פעולה, או שמא כריסטיאנו רונאלדו, שגם הוא מככב בימים כתיקונם בליגה האיטלקית במדי יובנטוס. ל"בובו" הייתה תשובה ברורה בעניין. "רונאלדו הברזילאי טוב יותר מכריסטיאנו", הבהיר ויירי, "הייתי בר מזל לשחק לצידו. היה לו הכל. הוא היה אקספלוסיבי, חזק ומהיר. הוא נראה כמו רקדן, זה היה נראה שהוא רוקד עם הכדור".

יחד עם זאת, לאיטלקי בן ה-46 היו גם מילים טובות להגיד על הסופרסטאר הפורטוגלי. "כריסטיאנו הוא 'מכונת מלחמה', הוא מעורר הערצה בזכות כל הדברים שהוא עושה וממשיך לעשות. הוא מסוגל לשחק עד גיל 40 עם סיגריה בין שפתיו, כמו שאנחנו אומרים באיטליה".

בהתחשב בכך שהראיון היה לכלי תקשורת אנגלי, ויירי התבקש להתייחס לסקורר המקומי הבכיר - הארי קיין, שלפי הדיווחים מעורר עניין אצל הענקיות בספרד ובאיטליה. "הוא שחקן יוצא דופן, הייתי יכול לשתף איתו פעולה היטב", פירגן ויירי, "שיחקתי לצד רונאלדו, קרספו, דל פיירו, טוטי, באגיו... אהבתי לשחק לצד שחקנים טכניים".

"קיין הוא לא החלוץ האנגלי הקלאסי", ניתח ויירי את היכולות של מכונת השערים מטוטנהאם, על רקע השאלה 'היכן היה רוצה לראות אותו משחק'. "הליגה הספרדית וגם האיטלקית יהיו נהדרות עבורו אם הוא יחליט לעזוב את לונדון וטוטנהאם. לא תהיה לו בעיה לשחק בליגות טכניות. הוא לא 'מספר 9' כמו אלן שירר, שהיה אליל בשבילי, אבל הוא חזק באותה מידה".