טוני וואקמה: אל אהלי תציע 10 מיליון יורו על כוכב טרבזונספור

המרדף נמשך: גם הקבוצה של מילוייביץ' בעקבות אקס ב"ש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.20 - 12:23
יעבור קרוב לב"ש? וואקמה (getty)
יעבור קרוב לב"ש? וואקמה (getty)
תחילת כתבה

טוני וואקמה בדרך לסעודיה? אחרי שבשישי פורסם כי אל הילאל מעוניינת בשירותיו, היום (שני) מתפרסם בטורקיה כי גם אל אהלי מעוניינת בשירותיו של החלוץ הניגרי. ואם הילאל הציעה 8 מיליון, אהלי מוכנה ללכת צעד רחוק יותר - ולשלם עליו סכום של 10 מיליון יורו. לא פחות.

סיבה אפשרית להצעה הנדיבה היא היריבות בין שני המועדונים, והרצון של הקבוצה (אותה מאמן הסרבי ולאדן מילוייביץ') לא לאבד את כוכב טרבזונספור לקבוצה השנייה. אם ההעברה אכן תתרחש, היא תמקם אותו בצמרת הכדורגלנים הניגרים המרוויחים. בוודאות, היא תהפוך אותו למשתכר הניגרי הבכיר ביותר מעל גיל 30.

וואקמה, שגדל במחלקת הנוער של ויילה הדנית, החל את הקריירה ברומניה, כשב-2013 חדר לתודעה הישראלית כששיחק בהפועל רעננה. אחרי שנתיים בלבד, הוא עבר להפועל באר שבע, והפך להיות שחקן משמעותי בקבוצה שזכתה בשלושה תארי אליפות רצופים, עם 35 שערים ב-95 הופעות. הוא המשיך את קו העלייה המטאורית בטרבזונספור, אליה עבר תמורת סכום של 1.8 מיליון יורו, כשהעונה (עד ההפסקה הכפויה בשל הקורונה) היו לו 10 שערים ב-24 הופעות.

אם אכן יעבור לאל אהלי, ישתף פעולה עם מספר שמות מעניינים, בהם אקס צ'לסי מרקו מארין, בכיר שחקני סוריה עומאר אל-סומה ויוסף בלאילי, שהיה שותף לזכייה של אלג'יריה באליפות אפריקה בקיץ שעבר.

יחד עם זאת, אם יבחר להצטרף לאל הילאל, הוא יחבור לאקס יובנטוס, סבסטיאן ג'ובינקו, וחלוץ נבחרת צרפת לשעבר, בפטימבי גומיס.

מה שבטוח, שעון החול שמתחיל סביב וואקמה יכול וצריך להדאיג את טרבזונספור, שכן נראה שלא תהיה מניעה מלמכור את הכוכב שלה, שירצה להשתדרג כלכלית.