הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מתחילים מחדש: על חזרתה של ליגת ה-MLS

צפו בכתבה: קינדה, הנרי ונאני בדיסני - איך הכל יקרה?

רם חיים
רם חיים  09.07.20 - 11:50

תגיות: MLSגדי קינדה

תחילת כתבה

הניסיון השאפתני של אמריקה להחזיר לשגרה את הספורט ייצא לדרך הלילה באופן רשמי. ה-MLS תתחדש ואיתה תחזור לפעילות קבוצתו של גדי קינדה, קנזס סיטי. כמו קבוצות NBA ובייסבול, גם מועדוני הכדורגל בארה"ב יתרכזו במתחמים של דיסני שבאורלנדו, שם תתחדש העונה, 4 חודשים שנעצרה בעקבות התפשטות הקורונה.

"זו חוויה גדולה מאוד להיות פה בדיסני. דואגים לנו כמו שצריך, כל קבוצה בקומה משלה וכל שחקן בחדר לבד", אמר קינדה לקראת החזרה. פרנק דה בור, מאמן אטלנטה יונייטד הוסיף: "אני חושב שהליגה מספקת לנו כל מה שצריך כדי לשמור על בריאותנו. הלוואי שהניסיון יהיה מוצלח. ננתח אחר כך אם זה היה יעיל".

העונה ב-MLS הופסקה אחרי שני מחזורים. קנזס סיטי ניצחה בשניהם, וקינדה כבר הבקיע שני שערים. השאיפה של ראשי הכדורגל האמריקאי היא שבהמשך תתאפשר היציאה מהבידוד בפלורידה ושהקבוצות יחזרו לארח במגרשן הביתי. אולי אפילו עם קהל.

גם שחקנה של אורלנדו סיטי, נאני, התייחס לחזרה לפעילות: "אני מרגיש בטוח כאן. מהרגע שהגעתי למלון, ראיתי את התנאים ושעושים הכל על מנת להבטיח את בריאות השחקנים". ב-MLS יערכו בדיקות קורונה יומיות לשחקנים ואנשי הצוות. למרות הפדנטיות האמריקאית, יש מי שמטילים ספק בהצלחת הפרויקט הסטרילי.

למרות זאת, יש כאלה שפחות אופטימיים לגבי החזרה. זקארי ביני, אפידמיולוג ספורט דיבר בנושא: "עכשיו אני קצת יותר חרד לגורל התוכנית. ראינו הוכחות מקבוצות MLS בבועה באורלנדו וההדבקה שם לא הגיעה מאורלנדו, וזה אולי מעודד. אבל הנגיף חדר לבועה מקבוצות שהגיעו לשם מביתם. זה הדבר הכי מטריד לגבי הנגיף הזה".

לא הכל הולך חלק עבור ה-MLS. דאלאס הכריזה שהיא לא תיקח חלק בחידוש העונה, לאחר ש-10 משחקניה נמצאו חיוביים לקורונה. גם 5 שחקנים של נאשוויל נדבקו בנגיף, מה שהביא לדחיית המשחק מול שיקגו פייר, שהיה אמור להיערך במחזור חידוש העונה.

תיירי הנרי, מאמן מונטריאול אימפקט, דיבר על הקשיים: "קשה לי רק המחשבה על הכנת הקבוצה, פיזית ומנטאלית, בגלל הנסיבות. אני מדבר על מה שאנחנו מכירים, כי בדרך כלל כשאתה מגיע לטורניר, אתה משחק קודם במשחקי הכנה כדי להבטיח שהקבוצה שלך תהיה מוכנה למשחק הרשמי הראשון. לא היה לנו את זה. אני לא מתרץ, רק אומר שזה המצ"ב.

ארצות הברית היא המדינה שנפגעה בצורה הכי קשה מהתפרצות הנגיף, עם 3 מיליון מקרי תחלואה וכ-130 אלף מתים. אולי הכדורגל הוא לא הענף הפופולארי ביותר עבור האמריקאי הממוצע, אבל במציאות החדשה, הוא יהיה החלוץ עבור האומה, שצמאה לספורט תחרותי.

"אני כל הזמן מנסה למצוא, גם ברגעים קשים, סיבות למוטיבציה. להמשיך, לחשוב על החיים ולא לעצור. צריך להמשיך לחיות, צריך להאמין בעתיד", סיכם נאני.