הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"היינו אלופי עולם ראויים": צ'אבי משחזר

עשור לזכיה של ספרד במונדיאל. הקשר דיבר על רגעי התהילה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.07.20 - 12:07

10 שנים עברו מאז שספרד כבשה את עולם הכדורגל. אחת הנבחרות הגדולות בכל הזמנים, בהדרכת ויסנטה דל בוסקה, הניפה את גביע העולם הראשון בתולדותיה ביוהנסבורג לאחר ניצחון 0:1 על הולנד לאחר הארכה. לרגל המאורע ההיסטורי, במארקה ראיינו את צ'אבי ששחזר את הדרך לתהילה.

על ההפסד במשחק הראשון לשוויץ אמר: "מתוך 100 משחקים, היינו צריכים להפסיד משחק אחד, וזה היה המשחק מול שוויץ. לא היינו מספיק יעילים ולאחר מכן מול הונדורס וצ'ילה הניצחונות הלכו לנו קשה מאוד. הגענו לשם עם הרבה לחץ להעפיל לשמינית הגמר. הצלנו לעצמנו את הטורניר".

קשרה האגדי של ברצלונה הודה שהמשחק מול פראגוואי (0:1) ברבע הגמר יכול היה להגמר אחרת: "אחרי המשחק מול פורטוגל שבו היינו עדיפים, כבר ראיתי אותנו עפים לפראגוואי. זה היה המשחק הקשה ביותר שלנו בטורניר. הגענו כפייבוריטים והיינו בטוחים שהמשחק יהיה פשוט יותר. המזל הגדול שלנו שקסיאס עצר את הפנדל של קרדוסו".

על חצי הגמר מול גרמניה: "זה היה המשחק הטוב ביותר שלנו בטורניר. לא נתנו להם לגעת בכלל בכדור. יוגי לב אמר לי אחרי המשחק שספרד הקבוצה הטובה בעולם. פויול נכנס לרחבה שלהם כמו חיה וכבש את שער הניצחון בנגיחה. הכוח שלו הרשים אותי מאוד והניצחון הושג בצדק רב". 

על הגמר מול הולנד אמר: "זה היה משחק החיים שלי. העצבים והמתח היו עצומים. הופתענו מהאגרסיביות של ההולנדים, אבל היו לנו מספיק הזדמנויות להכריע את המשחק ואת איקר קסיאס הנהדר בשער. השער של אינייסטה נכנס להיסטוריה ויהיה זה הוגן לומר שהיינו אלופי עולם ראויים. אף אחד לא ציפה שאחרי שנפסיד במשחק הראשון נזכה במונדיאל".