"אין טוב ממנו": מסי נבחר לגדול בהיסטוריה

מגזין בריטי קבע: הפרעוש ראשון, מראדונה שני. כריסטיאנו 5

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.07.20 - 14:08
תחילת כתבה

עונת הכדורגל הארוכה ביותר שחווינו עומדת להסתיים, הקיץ מתקרב - וזה גם הזמן לדירוגים: הרצון הבלתי נמנע להשוות, למדוד כל העת את השאלה "מיהו הגדול ביותר". הפעם היה זה המגזין הבריטי "FourFourTwo", שהחליט לתת את הדירוג שלו ובחר את 50 הכדורגלנים הטובים בהיסטוריה.

המקום הראשון - מפתיע או לא - שייך לליונל מסי. כוכב ברצלונה, שבעונה האחרונה נדמה שהעיף כל ספק מהדרך, קיבע את מעמדו כגדול ביותר, עם אינסוף תארים, יותר מ-700 שערים בקריירה ותחושה ששום דבר לא יכול לעצור אותו (והרגל עוד נטויה). "הוא לקח את כיבוש השערים לרמה חדשה, כמויות השערים שלו מחווירות לעומת הדרך היפה בה הבקיע אותם, היכולת מהממת בה הוא מציג עקביות בלתי מתפשרת, והדרך עוצרת הנשימה בה הוא שולט משחק. פשוט תראו אותו", התפייט פול סראס, שכתב את הדירוג, "ותנסו להגיד שיש מישהו טוב יותר".

למקום השני (מגזין בריטי, יש לזכור) מגיע דייגו ארמנדו מראדונה, פלה במקום השלישי בלבד, יוהאן קרויף במקום הרביעי וכריסטיאנו רונאלדו סוגר את החמישייה הראשונה (מסי ורונאלדו הם שני השחקנים הפעילים היחידים בטופ 10).

את החצי השני של העשירייה פותח אלפרד די סטפנו, אגדת ריאל מדריד; פרנץ בקנבאואר, שהניף את הגביע העולמי כשחקן וכמאמן, במקום השביעי; זינדין זידאן שמיני, פרנץ פושקאש ההונגרי במקום התשיעי והעשירי ברשימה הוא רונאלדו "פנומנו" (הברזילאי). עוד עובדות מעניינות: מלבד מסי ורונאלדו, הכדורגלן הפעיל היחיד בכל ה-50 הוא ג'אנלואיג'י בופון, שממוקם במקום ה-41; והבריטי הגבוה ברשימה הוא ג'ורג'י בסט, רק במקום ה-14 (אחריו מגיעים בובי צ'רלטון, 19, בובי מור, 27, סטנלי מתיוס במקום ה-34 וקני דלגליש במקום ה-40).