רונאלדו, לצידך: מסי המיליארדר השני בענף

"פורבס" חשפו: הפרעוש המשתכר הגבוה בעולם. מי בחמישייה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.09.20 - 12:57
תחילת כתבה

אחרי שנתיים בנפרד, המאבק בין ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו על כר הדשא כמעט וחודש בקיץ האחרון. מסי "איים" לעזוב את ברצלונה, אינטר הייתה מוכנה לפתוח את הכיס, ורק איזה אחד, ברתומאו, קטע הכל. אבל מחוץ לדשא, עושה רושם, המאבק בין שני הכוכבים הגדולים ביותר בעולם הכדורגל רק מתחיל.

לא מדובר במאבק של ממש, כמובן, אלא בקרב על הטוב מכולם: מסי, כך חשפו במגזין "פורבס" היוקרתי, נמצא בדרך הבטוחה להיות הכדורגלן השני אי פעם שהופך למיליארדר. הראשון, ניחשתם נכון, הוא רונאלדו.

כל זאת ועוד ברווח הכולל במהלך הקריירה, אך מה לגבי השכר העונתי? ב"פורבס" בחנו מי הם חמש המשתכרים המובילים בעולם הכדורגל, ובמקרה הזה, דווקא הפרעוש יצא עם ידו על העליונה: מסי, שדורג בפסגה, ירוויח בעונה הקרובה 78 מיליון יורו בברצלונה, לצד 29 מיליון יורו מפרסום. עדיין לא ברור מה יקרה אם יתבקש לקצץ, דבר שעלול להתרחש על פי הדיווחים, אבל מה שבטוח - יש לו רזרבות.

רונאלדו, לעומתו, יכניס משכורת על סך 58 מיליון יורו, אבל אל לנו לשכוח שהוא הכדורגלן עם הכי הרבה עוקבים באינסטגרם והוא חתום על חוזה לכל החיים על סך 40 מיליון יורו לעונה ב"נייקי". מיד אחרי ה"צמד", נמצא ניימאר, שהכפיל את משכורתו מאז עזב לפ.ס.ז' וכעת הוא עומד על 65 מיליון יורו. בנוסף, לניימאר יש חוזה חדש ונוצץ ב"פומה" ובסך הכל, הוא ירוויח 15 מיליון יורו מפרסום.

מי שסוגרים את החמיישיה הם קיליאן אמבפה ומוחמד סלאח בהתאמה. הצרפתי בן ה-21 ירוויח בפ.ס.ז' 23 מיליון יורו העונה, לצד 12 מיליון יורו מפרסום. המצרי יכניס משכורת בת 20 מיליון יורו ויוסיף 11 מיליון מפרסום. כמעט נכנסו לרשימה: "פול פוגבה (28 מיליון יורו), אנטואן גריזמן (27 מיליון יורו), גארת' בייל (24 מיליון יורו), רוברט לבנדובסקי (23 מיליון יורו) ודויד דה חאה (22 מיליון יורו).