הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוביניו: הקהל במחאה על החתמתו, "עלבון לכל הנשים"

אוהדי סנטוס גינו את המועדון על הבאת השחקן שהורשע באונס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.10.20 - 13:33
(צילום מהטוויטר הרשמי של סנטוס)
(צילום מהטוויטר הרשמי של סנטוס)

רוביניו השלים בסוף השבוע האחרון את מעברו לסנטוס בפעם הרביעית בקריירה. הקבוצה הברזילאית המוכרת היא קבוצת נעוריו של השחקן בן ה-36, שבעבר נחשב לכישרון עצום ולאחד הכוכבים הגדולים באירופה ובנבחרת ברזיל. אולם, הפעם ההגעה שלו לסנטוס לא התקבלה כל כך בעין יפה על ידי חלק נכבד מהאוהדים.

על פי דיווחים בתקשורת הברזילאית, נוצר סוג של מצב של מחנאות בין אוהדי המועדון, עם צד שחוגג את החזרה של רוביניו האהוב לקבוצה, וצד שמגנה את העובדה כי כעת נמצא שחקן שהורשע באונס. כזכור, רוביניו הואשם באונס כלפי אישה בת 22 במועדון לילה במילאנו ב-2013 עם חמישה גברים נוספים, וב-2017 נגזרו עליו תשע שנים בכלא. אולם, הוא מעולם לא נכנס לכלא שכן לא נחת באיטליה מאז גזר הדין, ועד כה שיחק במדינות שלא מסגירות לאיטליה אנשים שהורשעו, דוגמת סין וטורקיה.

רוביניו חתם בשורות סנטוס עד פברואר 2021, וזה יצר הד תקשורתי עצום בעיר וביקורת נוקבת מצד אוהדים רבים. משפטים דוגמת "ההחתמה מוכיחה שלכדורגל לא אכפת מנשים" ו-"להחתים שחקן שהורשע באונס זה עלבון לכל הנשים בעולם" נאמרו לא מעט ונכתבו בכלי התקשורת. התגובה של נשיא סנטוס, ארלנדו רולו, הייתה: "אוהדי סנטוס אוהבים את ההחתמה הזאת. הביקורת מגיעה בעיקר מאוהדים של קבוצות אחרות".