נאום ההגנה: "ניימאר חלם לשחק נגד מסי"

מנכ"ל הסופר ליג טען: "השחקנים מתוסכלים מהשיטה הנוכחית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.04.21 - 14:31
תחילת כתבה

נדמה שקולם של כולם נשמע סביב פרשת ה"סופר ליג": אוהדים ועיתונאים, מאמנים וכדורגלנים, שחקני עבר והווה - כולם כבר הביעו את דעתם באשר ליוזמה שהסעירה את הכדורגל העולמי ב-48 השעות האחרונות. אולם, קול אחד עדיין לא נשמע: והוא קולם של כוכבי העל. ניימאר, כריסטיאנו רונאלדו, ליונל מסי, קיליאן אמבפה וחבריהם עדיין לא הביעו את דעתם על הפרוייקט, במה שאמור להיות תמוה - להם, הרי, אמורה להיות הדעה הכי נחרצת. כל סיבת קיום הטורניר הזה תהיה, כמובן, בגללם.

האם יכול להיות שהשתיקה של הכוכבים היא תמיכה במסווה? אנאס לגרארי, מנכ"ל ה"סופר ליג", טען שכן: במסגרת נאום הגנה שסיפק על המיזם, שספג לא מעט התקפות במהלך היומיים הללו, הוא טען: "רצינו לייצר טורניר שבו אנשים יוכלו לחלום", סיפר לגרארי, "הדורות הצעירים פחות מרוכזים בכדורגל, ויותר מרוכזים בקונסולות שלהם. הם צופים רק במשחקים הגדולים, ומשחקים גדולים קורים לעתים רחוקות", אבל לצד הטיעון הזה - טען גם: "יש גם תסכול בקרב השחקנים, שרוצים לשחק נגד שחקנים גדולים אחרים".

"ניימאר", נתן לגרארי דוגמא, "חלם לשחק נגד מסי. הוא היה פצוע בפעם האחרונה (מפגש שמינית הגמר העונה בין ברצלונה לפ.ס.ז'), יכול להיות שזה כבר לעולם לא יקרה". בראיון, שהתקיים לפני הפרישה ההמונית מהליגה (שהגיעה בעיקר אתמול והיום), אמר לגרארי: "אנחנו מוכנים לשבת ולדבר עם אופ"א, אנחנו רק מבקשים דיאלוג. במקרה של הסכמה? הטורניר יוכל להתחיל תוך חמישה חודשים". אלא שמאז דפקה המציאות בדלת, והפרוייקט - שהחל ברעש גדול - נגמר בקול ענות חלושה.