כיאל: "חלום העליה חי. אני כל כך מאושר"

קשר סלטיק, שהבקיע את השני ב-1:2 על אייאקס, התרגש: "לא כבשתי הרבה זמן, אז אני מאוד שמח". בסקוטלנד כינו את כיאל "הקשר הגיבור". המאמן: "הוא צריך להיות גאה". צפו בו מבקיע

מערכת אתר ערוץ הספורט  23.10.13 - 09:00
תחילת כתבה

נדירים הם הפעמים שהכדורגל הישראלי הופך למשמעותי בקנה מידה אירופי. כזה דבר קרה אמש (שלישי). בירם כיאל וניר ביטון עלו לכותרות, כל אחד מסיבותיו שלו, ב-1:2 של סלטיק על אייאקס במסגרת המחזור השלישי בשלב הבתים של ליגת האלופות. 

עבור כיאל זה היה יום חג. הקשר האחורי הבקיע את שער הבכורה שלו בצ'מפיונס, כאשר בדקה ה-54 הוא שלח בעיטה שפגעה בשחקן הגנה הולנדי והכניעה את השוער. גם ללא השער, הקשר רשם הופעה מצוינת.

גם המאמן שלו, ניל לנון, התלהב מהמשחק. "אני חושב שבירם כיאל היה שווה זהב עבורנו והיה יכול להבקיע גם שני שערים. הוא יכול להיות מאוד מרוצה מההופעה שהוא סיפק", אמר המנג'ר הג'ינג'י על השחקן שהגיע ממכבי חיפה לפני 3 שנים.

כיאל עצמו היה נרגש מאוד וסיפר: "לא כבשתי הרבה מאוד זמן, אז אני שמח מהשער, אבל עוד יותר מהניצחון שלנו. חלום העליה לשמינית הגמר בחיים ואני כל כך מאושר". הקשר צייץ בנוסף בטוויטר: "זה ניצחון נפלא שלנו, כל הכבוד לבחורים. כבר מחכה למשחק הבא בליגת האלופות". בסקוטלנד, אגב, כינו את שחקנה של נבחרת ישראל כ"קשר הגיבור".

לעומת זאת, הגיבור הטראגי היה ניר ביטון. מי שהגיע הקיץ לסלטיק פארק מאשדוד, נכנס מהספסל בדקה ה-77 למשחק השני שלו בסך הכל בצ'מפיונס. עד פה הכל טוב, אך בדקה ה-88 הוא גלש לרגליו של תולני סררו האורח בצורה גסה וראה כרטיס אדום די מוצדק, למען האמת. גם עליו היה ללנון מה להגיד: "אין לי תלונות, הוא איחר. אני לא משוכנע שהיה מגע, אבל הוא שלח את הרגל שלו גבוה".

הדפס